Adana FM

Eşi tarafından dövülen kadın: Can güvenliğim yok!

Olay, önceki gün saat 23.00 sıralarında, Bafra ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde meydana geldi.10 yıldır evli olan Elif ve Mehmet K …

Olay, önceki gün saat 23.00 sıralarında, Bafra ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde meydana geldi.

10 yıldır evli olan Elif ve Mehmet K. çifti arasında, bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma, büyüyüp, kavgaya dönüşünce Mehmet K., eşini dövdü.

Mehmet K., yaralanan Elif K.’yi aracıyla Bafra Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Elif K., Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Gözüne aldığı darbe sonucu görme yetisini kaybedebileceği belirtilen 3 çocuk annesi Elif K., hastanede tedaviye alındı.

SALDIRGAN EŞ TUTUKLANDI

Tedaviye alınan Elif K.’nin kavga sırasında gözüne aldığı darbe üzerine savcılık soruşturması başlatıldı. Soruşturma kapsamında harekete geçen polis ekipleri, Mehmet K.’yi gözaltına aldı. Bafra Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet K., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

“CAN GÜVENLİĞİM YOK”

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Servisi’nde tedavisi süren Elif Kesler, yaşadığı o anları anlattı.

Ekonomik gücünün olmadığını ve sadece ailesinden manevi destek aldığını ifade eden Elif K., şunları söyledi:

* Bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum, can güvenliğim yok.

* İstediğim tek şey her kadın gibi eşimin yanımda olmasıydı. Ama olmadı işte, şiddet gösterdi. Konuşurken bir anda dövmek için ayağa kalktı.

* Sudan sebeplerden agresifleşmeye başlamıştı. Kaçmak için dış kapıya doğru koşmaya başladım. İzin vermedi ve kapıyı geri kapattı.

* Çocuklar evdeydi ve o anlarda çığlık attılar. Apartmanda bağırdığım için çok sinirlendi ve beni içeri soktuktan sonra dövmeye başladı. Ben kötü bir şey yapmadım. Kötülük yapana bile bu ceza verilmez.

* Haftanın her günü çalışıyor, sadece pazar günü izinli. O günü de ava giderek değil, bizimle geçirmesini istedim. Bunda kötü olan ne var? Ben kötü olan ne yaptım?

* Şiddet uygulamak, konuşmaktan daha kolay geliyor ona. Çocukluğundan gelen bir psikolojik problemi olabilir.

* Bir an iyi, bir an kötü oluyordu. Şu an ihtiyacım olan tek şey çocuklarımın yanımda olması. Boşanmak istiyorum. DHA

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ