Adana FM

Ömer Fatih Sayan’dan ‘sosyal medya’ açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: * Sosyal ağların, kişilerin kendilerini …

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

* Sosyal ağların, kişilerin kendilerini gizleyerek, sahte hesaplar aracılığıyla istedikleri şekilde suç işleyebilecekleri bir ortam olmasına müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isterim.

* Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın da belirttiği üzere; bu platformlar ya şirket politikalarında bulunan kurallara bizim ülkemizde de sadık kalacak ve Dünya geneli ile aynı şekilde bizimle iş birliği yapacak ya da bunun bir karşılığı olacaktır.

* Türk vatandaşlarının kişilik hakları en az diğer dünya vatandaşları kadar korunmaya değerdir.

* Türk vatandaşlarının kişilik hakları ihlal edildiğinde, sosyal ağ platformları Türk adli ve idari mercilerinin taleplerini hatta kararlarını dikkate almıyorlar.

* Dünyanın pek çok ülkesinde temsilci bulunduran ve o ülkelerin taleplerini hızla karşılayan bu platformlar, tüm çağrılarımıza rağmen Türkiye’de temsilci bulundurmamakta ısrar ediyorlar.

* Hangi verileri nerede ve niçin tuttuğu belli olmayan ve gün geçtikçe güvenilirliği azalan bu platformlara yönelik daha net yasal düzenlemelerin yapılması gerektiği açıktır.

1- Temsilci bulundurun,

2- Terör, çocuğa karşı cinsel istismar, yasa dışı kumar, fuhuş ve vatandaşlarımızın kişilik hakları ihlali olaylarında adli ve idari mercilerin kararlarına uyun.

* Diğer ülkelerde sağlanan bu şartların ülkemizde de sağlanması zaruri hale gelmiştir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ