Adana FM
Adana FM

Adana’da yetkili sendika 7. kez Eğitim-Bir-Sen

Adana’da yetkili sendika 7. kez Eğitim-Bir-Sen
Reklam

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi 2021 yılı mutabakat sonuçlarına göre tüm sendikalardan daha fazla üye sayısına ulaşarak eğitim-öğretim ve bilim alanında Adana’da 7.

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi 2021 yılı mutabakat sonuçlarına göre tüm sendikalardan daha fazla üye sayısına ulaşarak eğitim-öğretim ve bilim alanında Adana’da 7. kez yetkili sendika oldu.

 

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 11 bin 683 üye sayısıyla Adana’da bir kez daha yetkili sendika olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Sadece güvenle verilen yetkinin başarıyla sürdürülebileceği inancıyla yıl boyunca çalışmalarımız sürdürdük. Bu çalışmaların sonucunda da Adana’da yedinci kez yetkili sendika olduk. Şehrimizde gelenek bu yıl da değişmedi. Tüm sendikaların toplamından daha fazla üye sayısına sahip olduk. En yakın sendikadan 4035 daha fazla üyemiz var. Sendikalı eğitim çalışanlarının yüzde 51’i Eğitim-Bir-Sen’i tercih etti. Bu bizim için çok önemli bir başarı” dedi.

 

Bu sonucun sorumluluklarını arttırdığını vurgulayan Başkan Sezer, “Bugünden itibaren daha fazla çalışarak eğitim çalışanlarımızın yasal haklarını korumak ve arttırmak için daha kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Eğitim-Bir-Sen güvenin ve başarının değişmeyen adresi olmuştur. Yeni ufuklardan yeni umutlara koşmaya devam ederken bir kez daha bu vesile ile bu güne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir-Sen’e üye olmaya davet ediyorum. Emek, ömür ve gönül verenlere yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ