Adana FM

AKOM ve İBB’den İstanbul’da fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) verilerine göre, İstanbul’da esen …

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) verilerine göre, İstanbul’da esen rüzgarın öğleden sonra fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

İstanbul’da, kuzey yönünden aralıklarla esen rüzgarın(40-65km/s), öğle saatlerinden itibaren şiddetini artırarak, yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli fırtına şeklinde (50-80km/s) etkili olması bekleniyor.

BELEDİYE UYARDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, özellikle gece saatlerinde 5 derece civarına gerilemesi beklenen sıcaklıkların fırtına nedeni ile ölçülenden 4 derece daha soğuk hissedileceği, evsiz ve sokakta kalan vatandaşlar için donma tehlikesi oluşturabileceği tahmin ediliyor.

Uzmanlar, soğuk hava ve fırtına nedeniyle donma, kara, deniz ve hava ulaşımında aksamalar, ağaç devrilmesi, tabela ve çatı uçması gibi yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını tavsiye ediyor.

İBB EVSİZLERE EL UZATIYOR

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokakta yaşayan erkekleri Esenyurt İBB Eğitim Merkezi’ndeki misafirhanede, kadınları ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze Merkezi’nde ağırlamaya devam ediyor. Bu merkezlerde sokakta yaşayan kişilere sağlık, temizlik güvenlik ve yemek hizmetleri veriliyor.

Kış boyunca devam edecek olan bu uygulama kapsamında, sokakta görülen evsizlerin durumu “153 İBB Beyaz Masa” hattına, 112 Hızır Acil’e veya emniyet güçleri ile zabıta ekiplerine bildirilebilecek.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: AKOM ve İBB’den İstanbul’da fırtına uyarısı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ