Adana FM
Adana FM

DOLAR

17,9331

EURO

18,4099

ALTIN

1.039,38

BIST

2.864,25

Bahçe keyfi yapma zamanı!

-Evinizin büyük bir bahçesi varsa, burayı bir sinema salonuna dönüştürmek çok da zor olmayacak. Bunun için size önce bir projeksiyon perdesi …

Bahçe keyfi yapma zamanı!
Reklam

-Evinizin büyük bir bahçesi varsa, burayı bir sinema salonuna dönüştürmek çok da zor olmayacak. Bunun için size önce bir projeksiyon perdesi, açık havaya dayanıklı halılar ve yer minderleri lazım.

-Çimler başta olmak üzere bahçedeki her türlü bitkiye bakım yapmalı ya da yaptırmalısınız. Aksi takdirde bahçede olmanın zevkine varamazsınız.

-Hem çimlere zarar vermemek hem de ortamda daha doğal bir görüntü yaratmak için, yaşam alanlarınızda doğal taş, brüt beton plaklar ya da teak ahşap kaplamalar kullanabilirsiniz.

-Bahçenizdeki yürüme yolunu, lambader ve spotlarla aydınlatabilirsiniz.

-Oturma grubu koyacak kadar büyük bir bahçeniz varsa, sedir ya da L koltuk eşliğinde ortada öbek halinde çok amaçlı olarak kullanılabilecek orta sehpalar etrafında tekli koltuk yerleşimi ile kendinize dostlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan yaratabilirsiniz

-Bahçede çeşitli malzemeleri bir arada kullanabilirsiniz. Zevkinize göre fer forjeden hasıra, ketenden ahşaba farklı malzemeler kullanmak ortama keyif katar. Tabii dekorasyon anlamında doğru uyumu yakalayabilecekseniz.

-Serin gecelerde de bahçenizin tadını çıkartmaz isteyebilirsiniz. İşte tam bu noktada dekoratif şömineler olmazsa olmazlarınız arasında yer alabilir.

-Büyük ev yapı marketlerde kolayca bulabileceğiniz bahçe süsleri ve küçük süs havuzları artık dekorasyonun son noktası.