Adana FM
Adana FM

DOLAR

17,9331

EURO

18,4099

ALTIN

1.039,38

BIST

2.864,25

Çalışma odanızı yenilemeye hazır mısınız?

DETAYLARA DİKKAT! -Kullanışlı bir çalışma odası dekore etmek için en önemli konulardan biri odanın aldığı ışık. Çocuklar odalarında gün ışığından …

Çalışma odanızı yenilemeye hazır mısınız?
Reklam

DETAYLARA DİKKAT!

-Kullanışlı bir çalışma odası dekore etmek için en önemli konulardan biri odanın aldığı ışık. Çocuklar odalarında gün ışığından ne kadar fazla yararlanırlarsa, o kadar derslerine konsantre olabilirler. Bu yüzden eşyaların yerleşimini güneşi kesmeyecek şekilde düzenlemelisiniz. Boya ve duvar kağıdı seçimi de aynı mekanın aydınlığı açısından çok önemli.

-Çocuk odalarında canlı renkler kullanmak konsantrasyonu artırdığından, başta sarı ve mor olmak üzere, çocuğunuzun zevkine hitap eden renkler kullanın.

-Dağınıklık, en çok dikkat dağıtan unsurlar arasında yer alıyor. Bu nedenle çalışma odalarında bol çekmeceli dolaplara ve büyük kapaklı kutulara çok yer verilmeli. Böylece dağınıklık sorunu pratik bir şekilde ortadan kalkar.

-Kanserojen ve alerjen maddeler içermeyen, ergonomik çalışma sandalyesi tercih edilmeli.

-Konu çocuklar olduğundan, güvenlik açısından daima yuvarlak hatlı tasarımlar tercih edilmeli. Sivri köşeli tasarımların kullanımından olabildiğince kaçınılmalı.

-Bilgisayar ve müzik sistemlerinin kullanıldığı teknolojik detaylar da günümüzde büyük önem taşıyor. Bu detaylar mutlaka yatak ve çalışma masasıyla entegre olmalı. Böylece çocukların yaratıcılıkları da günün trendlerine uygun olarak desteklenir.


-Geri dönüşüm konusunda çocukları bilinçlendirmek için mobilya seçerken bu özelliğe sahip olmasına da dikkat edilmeli.