Advert
Adana FM

CHP’den ‘İran-ABD gerilimi’ açıklaması!

Mecliste basın toplantısı düzenleyen Altay, Libya’daki gelişmelere değindi.Libya tezkeresinin olumsuz tavırlarına rağmen geçtiğini belirten Altay …

Mecliste basın toplantısı düzenleyen Altay, Libya’daki gelişmelere değindi.

Libya tezkeresinin olumsuz tavırlarına rağmen geçtiğini belirten Altay şu ifadeleri kullandı;

*KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerini bir kişinin iktidarına dayarsak bu yanlış olur. Savaş olmasaydı biz Antalya Körfezi’ne mi sıkışacaktık.

*Anketler var, toplumun büyük çoğunluğu Libya tezkeresini ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Libya’ya gitmesini desteklemiyor. Türkiye-Libya ilişkileri köklü ilişkilerdir.

*Libya Kuzey Kıbrıs Barış Harekatı’na destek verirken, dönemin Libya başkanı dönemin Türkiye Başbakanı ile olan özel hukukundan dolayı vermedi.

*Libya’da ağır çatışma var. Büyük güçler çarpışıyor. Libya’da bizim yapmamız gereken Birleşmiş Milletleri harekete geçirmemizdir.

İran-ABD gerilimine de değinen Altay, “Türkiye yatıştırma siyaseti izlemelidir, gerilimden uzak durmalıdır. Türkiye’yi taraf kılabilecek baskı ve telkinlere karşı hükümet temkinli olmalıdır” dedi.

Altay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerinin samimi olması halinde FETÖ darbe girişiminin siyasi ayağını araştırmak üzere komisyon kurulabileceğini ifade etti. İHA

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ