Adana FM

Club Brugge’den Galatasaray’a FIFA yanıtı! Diagne…

Galatasaray’da Mbaye Diagne belirsizliği sürüyor. Sezon başında Club Burgge takıma kiralanan Mbaye Diagne, Şampiyonlar Ligi’ndeki PSG maçı …

Galatasaray’da Mbaye Diagne belirsizliği sürüyor.

Sezon başında Club Burgge takıma kiralanan Mbaye Diagne, Şampiyonlar Ligi’ndeki PSG maçı sonrası kadro dışı kaldı.

Devre arasında Galatasaray’a döneceği konuşulan Senagalli golcüye izin çıkmadı.

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, Club Brugge’ün Diagne’yi antrenmanlara almaması ve parasını ödememesiyle konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunmuştu.

Cengiz: “FIFA’ya gideceğiz”

“Diagne çok maliyetli oldu bize. Taraftar çok da istedi. Bizim çok ağrımıza gitti. Taraftarımız çok istedi. Biz çok mali zorluğa düşerek transfer ettik. Tutmadı, olmadı. Transfer ederken Anderlecht kulübüyle, Club Brugge birbirlerine girdi. Brugge hayallerimizi aldattı. Oyuncu Senegal’de. 1 aydır kendi takım antrenmanına almadılar. Neredeyse ölüme mahkum ettiler. FIFA’ya gideceğiz. Yazıyı gönderdik. Sen benim en değerli yatırımlarından birini böyle çöpe atamazsın. Buna hakkın yok. Hem parasını ödemiyorsun, hem çöpe atıyorsun. 15.5 milyon euro’ya yakın bedeli ödemek zorundasın.”

Club Brugge cephesinden ise Mustafa Cengiz’in açıklamalarına yanıt geldi.

“Galatasaray’ın tehditleri bizi korkutmadı”

Belçika’nın en büyük gazetelerinden HLN, Club Brugge yetkililerine Mustafa Cengiz’in iddialarını sordu ve habere göre yöneticiler, “Galatasaray’ın tehditleri bizi korkutmadı, dikkatimizi çekmedi” şeklinde bir yanıt verdi.

“Tesislere girişi yasak değildi”

“Biz Diagne’yi kadroya almadık ama tesislere girişi yasak değildi. Yeni bir kulüp bulmak için 31 Ocak’ta kadar serbestti sadece.”

Öte yandan Diagne’nin Çin’e transferinin gündeme geldiği ancak corona virüsü nedeniyle bu opsiyonun ortadan kalktığı vurgulandı.

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ