Adana FM

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara ilk cezalar yazıldı

Ülkemizdeki 30 büyükşehir ve Zonguldak’ı kapsayan pazar gecesine kadar devam edecek sokağa çıkma yasağı sebebiyle nüfusu 15 milyon 519 bin 267 …

Ülkemizdeki 30 büyükşehir ve Zonguldak’ı kapsayan pazar gecesine kadar devam edecek sokağa çıkma yasağı sebebiyle nüfusu 15 milyon 519 bin 267 olan İstanbul sessizliğe büründü.

Kentin ana ulaşım noktalarından olan E-5 üzerinde, oldukça seyrek olan trafik, sahil yolu ve 0-1’de yok denecek kadar azdı.

Foto: İHA

MEYDANLAR KUŞLARA KALDI

Yasakla birlikte insanların evlerinde kalması sebebiyle, İstanbul sokakları ve birçok meydan, kuşlara ve sokak hayvanlarına kaldı.

İstanbul’da yasağın ilk günüde sokaklar sessizliğe büründü. Foto: İHA

POLİS DENETİM YAPIYOR

Sokağa çıkma yasağının denetimini sağlamak için görev yapan polisler, birçok noktada uygulama noktası kurarken, yayalara da kimlik kontrolü yapılıyor.

YASAĞA UYMAYANLARA 389 LİRA CEZA

Getirilen yasaklar kapsamında işi olmadığı halde sokağa çıkanlara polis tarafından cezai işlem uygulandı.

Yasağa uymayanlara 389 lira ceza yazıldı. Foto İha

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından Esenyurt Meydanı’nda yapılan uygulamalarda kurallara uymayan vatandaşlara 389’ar Türk Lirası para cezası kesildi.

İETT SEYRELTİLMİŞ SEFER YAPACAK

İETT, 48 saat süreyle uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı süresince istisna kapsamında olan İstanbullular için sabah ve akşam seferlerini sürdürecek.

Foto: İHA

Bu kapsamda 445 hatta, sabah ve aksam saatlerinde otobüs seferleri düzenlenecek. Ayrıca metrobüste de sabah 06.00 – 09.00 ve akşam 16.00 – 20.00 saatleri arasında 10 dakika aralıklarla karşılıklı seferler yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ