Adana FM
Adana FM

DOLAR

28,8960

EURO

31,4606

ALTIN

1.923,44

BIST

8.026,27

1 Mayıs coşkusu… İşçiler meydanlarda

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türkiye’nin birçok ilinde emekçiler alanları doldurmaya başladı. İstanbul’da kutlamaların adresi …

1 Mayıs coşkusu… İşçiler meydanlarda

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türkiye’nin birçok ilinde emekçiler alanları doldurmaya başladı. İstanbul’da kutlamaların adresi Maltepe miting alanına gitmek için emekçiler toplanmaya başladı. Taksim’e çıkmayan isteyenlere polis izin vermedi, onlarca kişi gözaltına alındı.

Türkiye’nin bir çok ilinde kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde kutlamaların İstanbul’daki adresi ise Maltepe miting alanı oldu. DİSK, KESK, TMMOB, TTB, TDB başta olmak üzere sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri sabah saatlerinden itibaren toplanmaya başladı. Saat 12.00’de işçiler hep birlikte miting alanına doğru yürüyüşe geçecek.

 İSTANBUL’DA 22 BİN POLİS GÖREVLENDİRİLDİ 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ile ilgili alınan güvenlik tedbirleri kapsamında;
Etkinliklerin güvenli ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla Beyoğlu, Taksim, Şişlide alınan tedbirler kapsamında ve Maltepe miting alanında toplam 10.196, ilimiz genelinde 1 mayısla ilgili alınan tedbirler kapsamında ise ise 22.171 polis görevlendirilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

TAKSİM’E ÇIKIŞA İZİN VERİLMEDİ

1 Mayıs kutlaması için Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen gruplara izin verilmedi. Beyoğlu, Beşiktaş ve Mecidiyeköy’den meydana yürümek isteyenlere polis müdahale etti. Onlarca kişi gözaltına alındı.