Adana FM
Adana FM

DOLAR

15,8769

EURO

16,8435

ALTIN

942,56

BIST

2.372,35

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru 1-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Toplamda 21 farklı unvandan 12 bin personelin istihdam …

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı?
Reklam

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru 1-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Toplamda 21 farklı unvandan 12 bin personelin istihdam edileceği Adalet Bakanlığı personel alımı için açıklama yapıldı. Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları henüz açıklanmadı ancak başvuruları onaylananalar boy ve kilo ölçümüne çağırıldı.

Adalet Bakanlığı, adliyelerine 6 bin 459, ceza infaz kurumlarına 5 bin 563, icra dairelerine 500, Bakanlık merkeze 188, personel eğitim merkezlerine 113 olmak üzere 21 farklı unvandan 12 bin personel alımı gerçekleştirecek.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklanmadı ancak yapılan açıklamada uygulamalı sınava girmeye hak kazananların açıklanacağı tarih hakkında bilgi verildi.

Koruma ve güvenlik görevlisi unvanı için Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘Boy ve kilo ölçümüne girmeye hak kazananlar en geç 11 Nisan 2022 Pazartesi günü sınav yapan komisyonların adliye internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.’ duyurusu yapıldı.

Zabıt kâtibi unvanı için, ‘Uygulamalı sınava girmeye hak kazananlar en geç 11 Nisan 2022 Pazartesi günü sınav yapan komisyonların adliye internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.’ denildi.

9 Mayıs 2022 Pazartesi günü adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız olarak en az doksan kelime yazıp yazamadıklarının tespiti için uygulamalı sınav yapılacaktır. Belirtilen günde uygulamalı sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

Zabıt kâtibi, mübaşir, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli unvanlarında sözlü sınava girmeye hak kazananlar en geç 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü sınavı yapan adalet komisyonlarının adliye internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

ADALET BAKANLIĞI SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü Yönetmeliğin 14 üncü maddesine göre sözlü sınava alınacaklardır. Belirtilen günde sözlü sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.