Adana FM
Adana FM

DOLAR

31,1403

EURO

33,8030

ALTIN

2.032,66

BIST

9.179,48

AKP’li Özhaseki, partisinin oy oranını açıkladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisinin oy oranının yüzde 37 ile yüzde 43-44 bandı arasında gidip geldiğini söyledi. AKP Genel …

AKP’li Özhaseki, partisinin oy oranını açıkladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisinin oy oranının yüzde 37 ile yüzde 43-44 bandı arasında gidip geldiğini söyledi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı canlı yayında partisinin oy oranını açıkladı.

Özhaseki, “Bizim seçmenimizde bazen, ara ara ekonomik gidişata bağlı olarak bir kırgınlık oluştuğu oluyor. Çok şükür oyumuz yüzde 37’lerin altına hiç düşmedi. 37 ile 43-44 bandı arasında gidip gelen bir oyumuz var. Bize kızan seçmen kenarda, kararsızda bekliyor” dedi.

“FATURANIN YARISINI DEVLET ÖDÜYOR”

“Konutlarda kullanılan elektriğin, ilk kademe elektriğin yüzde 50’sini devlet karşılıyor” diyen Özhaseki, “Doğalgazın da yüzde 75’ini devlet karşılıyor. Doğalgaz bir vatandaşa 1000 liralık geliyorsa aslında o fatura 4000 liralık” ifadelerini kullandı.

Market fiyatlarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, Tarım Kredi marketlerinde fiyatların daha da düşebileceğini belirtti.

AKP’DE ANKET KRİZİ

AKP’nin oy oranlarındaki düşüşü gösteren anketler, parti içindeki yöneticiler arasında da polemiğe neden oldu.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, partisinin oy oranı, “Yüzde 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor” olarak açıklamasını isim vermeden eleştiren MKYK Üyesi Metin Külünk, “Anketlerde AK Parti’nin oy aralığını %34-36 aralığında göstermek sadece politik spekülasyondur ve tuzaktır” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: