Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2166

EURO

34,8362

ALTIN

2.415,76

BIST

10.792,53

AKP’nin oy takibini 2 milyon kişi yapacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz 31 Mart seçimlerine ilişkin partisinin hazırlıklarını kamuoyuyla paylaştı. Yavuz Sonuçları hızlı bir şekilde almak için sahada 2 milyon aktif teşkilat üyesinin çalışacağını ifade etti.

AKP’nin oy takibini 2 milyon kişi yapacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz parti genel merkezinde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri hazırlıklarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Yavuz, 61 milyon 441 bin 880 seçmen bulunduğunu, herkesin kendi sandığında oy kullanmak zorunda olduğunu söyledi.

Yavuz, ilk kez oy kullanacak seçmenler de olduğunu hatırlatarak, “Toplam Türkiye’de kurulacak sandık sayısı 259 bin 903. Seçim günü çok önemli. Seçim günü akşamı da önemli. Onun için gözünüz kulağınız bizde olsun. Çünkü seçimi çok hızlı bir şekilde toplayan, sonuçlarını analiz eden bir partiyiz. Herhangi bir manipülasyon olmasın diye açıklamaları hızlıca girmek istiyoruz. Bu seçimde biraz daha kendimizle yarışacağız ve sonuçları çok hızlı bir şekilde alacağız” diye konuştu.

“2 MİLYON AKTİF TEŞKİLAT ÜYESİ SAHADA”

İlk sayımın büyükşehirlerde başladığını belirten Yavuz, partisinin sonuç alma sistemini şu sözlerle anlattı:

“Daha sandık sonuçlarına bağlanmadan bizim arkadaşlarımız not alıyor ve Sonuç Alım Sistemi’ne giriyor. Onun için de biz Türkiye’de çok hızlı bir şekilde alıyoruz.

1 milyon aktif, 1 milyon da lojistiği sağlayan arkadaşlarımızla bu işi gerçekleştiriyoruz. Bu işi sağlimen yürütebilmenin yolu 2 milyon aktif teşkilat üyesinin yapmasıyla gerçekleşiyor.

Bu işi yürütmek kolay değildir. Yürütmek için böyle bir teşkilat yapısına sahip olmak gerekir. Yine güçlü bir liderinin arkasında olması ve güçlü bir yazılımınızın olması lazım.

“KULAĞINIZ BİZDE OLSUN”

Teşkilatçılıktan başka ne varsa yapmaya kalkıştıkları için, o geceyi gerçek bilgilerle aydınlatmak yerine ‘nasıl algı oluştururuz’ düşüncesiyle hareket ettikleri için CHP’den bugüne kadar olmadı, bugünden sonra da olmayacak.

Kulağınız bizde olsun. Bizim dışarıya koyacağımız ekranlarla tabloları izlemeye devam edelim. Birtakım manipülasyonların önüne geçmek için duyarlı olalım.

YSK da almış olduğu kararlarla bu işin şaibesiz ilerlemesini sağlıyor. Sonuçlar geldikçe de diğer partilerle paylaşıyor”

“SONUÇLAR GELDİĞİ ANDAN İTİBAREN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNÜNDE”

Yavuz, demokrasi şöleninde geçecek bir seçim dileyerek, “Ana ilke herkesin kendi sandığında oy kullanmasıdır. Cumhurbaşkanımız İstanbul’dan beri sonuçların hızlı alınmasını önemsiyor. Sonuçların analiz edilmesine dönük bu süreçte yeni ilaveler yaptık. Cumhurbaşkanımız İstanbul’dan beri bu yaklaşımın daha da kökleşmesi için arkamızda durdu. Yine sonuçları bu sistem üzerinden izliyor ve yer yer talimatlar veriyor. Sonuç Alım Sistemimiz sonuçlar geldiği andan itibaren Cumhurbaşkanımızın önünde duruyor ve buradan takip ediyor” diye konuştu.