Adana FM
Adana FM

DOLAR

33,0902

EURO

36,0404

ALTIN

2.559,55

BIST

11.156,20

Bactroban krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bactroban pomad fiyatı 2022

Bactroban bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için sadece cilt üzerinde kullanılan antibiyotik içeren bir kremdir. Şimdilerde çok …

Bactroban krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bactroban pomad fiyatı 2022

Bactroban bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için sadece cilt üzerinde kullanılan antibiyotik içeren bir kremdir. Şimdilerde çok araştırılan ve herkes tarafından merak edilen Bactroban kremle ilgili tüm soruları sizler için yanıtlıyoruz.

Bactroban tırnak batması ve küçük yırtıklar, dikişli yaralar, yaralanma veya yaralanmalardan kaynaklanan çatlak veya sıyrıklar gibi cilt lezyonlarının yanı sıra apseler, çıbanlar, iltihaplı akneler, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonları gibi cilt lezyonlarını lokal olarak tedavi etmek için sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç beyaz bir merhemdir ve eczanelerde 15 ve 30 gramlık tüplerde satılmaktadır.

Bactroban Krem İçeriği

  • Etken maddesi: Muapirosin (kalsiyum olarak yer alır)
  • Yardımcı maddeleri: Saf su, benzil alkol, setil akol, strearil alkol, fenoksietanol, setomakrogol 1000, likid parafin, ksantangum

Bakterilerin ciltte üremesini engelleyen antibiyotik bir kremdir. Dikişli yaralar, çıbanlar, iltihaplı akne (sivilce), kıl kökü iltihabı, çatlak veya sıyrıklar ve apseler gibi yaraların iyileşmesinde, yaralanma ve yaralanmalardan kaynaklanan yara enfeksiyonlarında kullanılır.

Bactroban Krem İçeriği

  • Abse, çıban, iltihaplı sivilce, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonun topikal tedavisinde kullanılır.
  • Tırnak batması gibi ayak parmakları tırnağı çevresinde oluşan iltihabın kurutulmasına yardım eder.
  • Burun ameliyatı veya burun estetiği sonrası burun içi enfeksiyonu engelleyerek yara iyileşmesine katkı sağlamak için kullanılır.
  • Lazer epilasyon uygulamaları sonrası cildin enfeksiyon kapmasını önlemek amacıyla önleyici ve tedavi edici olarak uygulanabilir.

Bactroban krem eczane dışında satılmaz. Reçete ile alındığında ise devlet tarafından ödenir.

BACTROBAN KREM TIRNAK BATMASINDA KULLANILIR MI?

BACTROBAN KREM TIRNAK BATMASINDA KULLANILIR MI?

Bactroban tırnak batması durumlarında doktorların reçete etmekten çekinmediği krem olarak bilinen Bactroban krem, tırnak batmasının yaşandığı parmak çevresinde iltihaplı yaraya sürülerek ağrıyı ve şişliği hafifletebilir.

BACTROBAN KREM NASIL KULLANILIR?

Bactroban kremin uygulanacağı bölgeyi temizleyin ve ince bir tabaka halinde bölgeye sürün. Göz ve dudak çevresi hariç, günde 3 defa bölgeye sürülerek bactroban krem kullanılabilir. 10 gün boyunca kullanılır ve bu süreçten sonra kullanılmaz.

BACTROBAN KREM NASIL KULLANILIR?

BACTROBAN KREM FİYATI NEDİR?

15 gramlık bu kremin güncel fiyatı 23.17 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur. Reçeteli alındığında devlet tarafından ödenmektedir. Bu fiyatlardan çok fazla söyleyen eczanelerden alım yapmayın. Son kullanma tarihine göre kullanın.