Adana FM
Adana FM

DOLAR

33,0372

EURO

35,9878

ALTIN

2.559,61

BIST

11.064,85

Biden’ın kafası mı karışık? Beyaz Saray’dan açıklama

Beyaz Saray’dan “Başkan Biden’ın kafasının karışık olduğu” iddia edilen videolarla ilgili açıklama yaptı.

Biden’ın kafası mı karışık? Beyaz Saray’dan açıklama

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘kafası karışmış’ gibi göründüğü ve sosyal medyada tartışmalara neden videoları hakkında, “Bunlar kötü niyetle yapılıyor” dedi.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Pierre dün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pierre, Biden’ın sosyal medyada tartışmalara neden olan ‘kafa karışıklığı’ videolarıyla ilgili olarak, “Bu manipüle edilmiş videolar, kötü niyetle yapılıyor ve gerçeği yansıtmıyor” diye konuştu.

Videoları ‘ucuz ve sahte’ olarak nitelendiren Pierre, “Bu size Cumhuriyetçilerin burada ne kadar çaresiz olduğuna dair bilmemiz gereken her şeyi anlatıyor. Başkanın görevdeki performansı hakkında konuşmak yerine, yasama organlarında kazandığı zaferler, ülke genelinde Amerikan halkı için neler yapabileceği hakkında konuşmak yerine, bu deepfake’leri, manipüle edilmiş videoları görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Pierre, ABD Başkanı Biden’ın Beyaz Saray’da düzenlenen bir etkinlik sırasında müzik eşliğinde dans eden insanların yanında hareketsiz durduğu videoyla ilgili olarak ise, “Başkan orada durup müzik dinliyordu ve dans etmedi. Kusura bakmayın, dans etmemenin bir sağlık sorunu olduğunu bilmiyordum. Etrafındaki insanlara bakarsanız, dans etmeyen insanlar da vardı” açıklamasını yaptı. 

ETİKETLER: