Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,5004

EURO

34,6901

ALTIN

2.496,45

BIST

9.693,46

“Bölgesel Kooperatifler Zirvesi” 16 Haziran’da başlıyor

“Bölgesel Kooperatifler Zirvesi” 16 Haziran’da başlıyor

“Bölgesel Kooperatifler Zirvesi” 16 Haziran’da başlıyor.

Ticaret Bakanlığınca desteklenen “Bölgesel Kooperatifler Zirvesi” 16-18 Haziran tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek.
Adana Valiliği koordinesinde 13 ilin katılımıyla “Birlikte üretim, birlikte büyüme” sloganıyla düzenlenecek olan zirve, kooperatifçiliğin daha da güç kazanması açısından önem taşıyor.
Zirveye yönelik açıklamalarda bulunan Vali Süleyman Elban, “Bölgesel Kooperatifler Zirvesi”nin Adana’da düzenlenecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “16 Haziran’da başlayacak bu zirve ile bölgemizde faaliyet gösteren kooperatifler ve kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının, zincir marketlerin ve önde gelen elektronik ticaret firmalarının bölge yetkilileri ile buluşması, ticari hayatın içindeki tüm aktörlerin bilinçlendirilmesi ve ortak iş yapabilme kültürünün arttırılarak kooperatifçiliğin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.” dedi.
Kooperatiflerin ticaret yapma kapasitelerinin artırılması için bu zirvenin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Vali Elban şunları kaydetti:
“Kooperatiflerimizin e-ticaret ağına ve ihracat ağına dahil edilmesi milli üretimin dünyaya yayılmasına katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda kooperatiflerin ulusal ve uluslararası kapasitelerinin arttırılmasına yönelik teknik destek ve danışmanlık faaliyetlerinin yürütülmesi ve Kooperatifleri Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) eğitimi verilerek ilgililerin bilgi düzeyinin artırılması planlanmaktadır.”
Zirve sayesinde diyalogların geliştirilerek ekonomik, sosyal ve kültürel ortaklıkların kurulmasının sağlanacağını belirten Vali Elban, “Kooperatifler arasındaki deneyim paylaşımı ve gerçekleştirilecek istişareler, daha etkin ve verimli faaliyetlerin hayata geçirilmesine imkan tanıyacak. Kooperatiflerin ortaya koyacakları iş birlikleri ile sektördeki diğer kuruluşlara örnek teşkil etmelerinin önü de açılmış olacak. Bizler ortak hareket etme kültürünün ve birlikte üretmenin gücüne güveniyoruz. Güçlü ekonomi, güçlü Türkiye amacıyla çıkılan bu yolda ekonomik kalkınmada büyük öneme sahip kooperatiflerimizi güçlendirmek için çalışıyoruz” dedi.

TİCARET BAKANLIĞINCA DESTEKLENEN “BÖLGESEL KOOPERATİFLER ZİRVESİ” 16-18 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA ADANA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK. 
Ticaret Bakanlığınca desteklenen “Bölgesel Kooperatifler Zirvesi” 16-18 Haziran tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek.