Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,1762

EURO

34,9492

ALTIN

2.424,50

BIST

10.743,95

Chp heyeti çgc yi ziyaret etti

Chp heyeti çgc yi ziyaret etti

 

ÇGC Başkanı Esendemir: “Medya önemli bir görev üstleniyor.

Halkın sesi olarak sorumlıluklarını yerine getirme çabası içinde”

Chp Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: “Demokrasi ve

Ülkemizin geleceği için, bu düzenin değişmesi için sorumluluğumuzu

yerine getirerek elimizden ne geliyorsa yapacağız”dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Ali Öztunç ile beraberindeki heyet, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette, gazetecilerin yaşadıkları sorunlar, medya sektörünün içinde bulunduğu durum ve pandeminin yarattığı sıkıntılar konusunda bilgi verdi.

Sektörün ve gazetecilerin sorunlarının gittikçe ağırlaştığını, bunların gündeme taşınması ve çözümü yönünde çeşitli çabalarda bulunduklarını anlatan Esendemir, konuyla ilgili hazırladıkları raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da ilettiklerini, CHP’nin bir süre önce gerçekleştirdiği “Medya Çalıştayı”nda da önerilerini sunduklarını hatırlattı.

Gazetecilerin özgürce görevlerini yapabilmesi ve özellikle yerelde faaliyet gösteren sektörün ekonomik sorunlarının çözümü için her kesimden katkı ve destek sağlanması gerektiğini vurgulayan Esendemir, “Medya önemli bir görev üstleniyor. Halkın sesi olarak sorumluluklarını yerine getirmenin çabası içinde. Sorunların çözümü birlik ve beraberlikten geçer. Meslek örgütlerimiz dayanışma içinde seslerini daha da gür çıkaracaklardır” şeklinde konuştu.

Esendemir, Anadolu basınının teknolojinin olanaklarından yararlanarak artık sadece bölgesinde değil internet ortamında ülke çapında ve hatta uluslar arası boyutlarda yayınlarıyla etkinliğini sürdürdüğünü, bunun da önemsenmesi gerektiğini ortaya koyduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Türkiye’nin sorunlarının her geçen gün daha da büyüdüğünü, çözümün ise bir an önce seçimlerin yapılmasıyla sağlanacağını belirterek, bu kapsamda yurt genelinde çalışmaları yoğunlaştırdıklarını, vatandaşla bir araya geldiklerini, sivil toplum kuruluşlarıyla sendikalarla ve çeşitli kuruluşları ziyaret ederek görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Türkiye’nin yönetilemediğini, ekonominin her geçen gün kötüye gittiğini, hukuk devletinden söz edilemeyeceğini ifade eden Erkek, yoksulluğun ve işsizliğin arttığını, üretimin azaldığını, “Demokrasi ve ülkemizin geleceği için, bu düzenin değişmesi için sorumluluğumuzu yerine getirecek, elimizden ne geliyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

Ali Öztunç da Türkiye’nin seçim sürecine girdiğini, iktidarın da son dönemde yaptıkları ile bu yönde çalışmalara yöneldiğini ifade ederek, “Biz de esnafın, çiftçinin, vatandaşın sıkıntılarına çözüm için sahadayız. Ciddi anlamda yoksulluk, sefalet var. Buhran yaşanıyor ve vatandaşın alım gücü sürekli azalıyor. İnsanlar sorunlarına çözüm istiyor ve seçime gidilmesini bekliyor” dedi.

Basının sorunlarını bildiklerini, “Medya Çalıştayı”nın bu yolda atılmış önemli bir adım oldunğunu ve çözümünün de iktidarın değişmesiyle mümkün olduğunu vurgulayan Öztunç, böylelikle basının özgür olduğu, gazetecilerin haklarının korunduğu bir yapılanmanın gerçekliştirileceğini söyledi.

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Adana Milletvekili Orhan Sümer, Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve PM üyesi Tuğba Torun’un da katıldığı ziyarette, ÇGC Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Uri, Başkan Yardımcısı Yasemin Atasoy, Mali Sekreter Murat Yonat, Mali Sekreter Yardımcısı Hüseyin Arat, Yönetim Kurulu üyeleri Vahap Ünkat, Mutlu Mete, Jale Karaşahinoğlu ve Mustafa Akköse de hazır bulundular.