Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,8221

EURO

35,1421

ALTIN

2.449,46

BIST

10.771,36

Denizcilik Genel Müdürlüğü: Feribotta çıkan yangında 26 Türk vatandaşı tahliye edildi

Yunanistan’ın Korfu Adası açıklarında İtalya bayraklı feribotta çıkan yangında 26 Türk vatandaşın tahliye edildiği, arama kurtarma çalışmalarının …

Denizcilik Genel Müdürlüğü: Feribotta çıkan yangında 26 Türk vatandaşı tahliye edildi

Yunanistan’ın Korfu Adası açıklarında İtalya bayraklı feribotta çıkan yangında 26 Türk vatandaşın tahliye edildiği, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

Yunanistan’ın İgumenitsa Limanı’ndan hareket ederek İtalya’nın Brindisi kentine gitmekte olan Grimaldi Grubu’na ait İtalyan bayraklı Euroferry Olympia isimli yolcu gemisinde Korfu Adası açıklarında yangın çıktı. Bu sabah saat 04:30 sıralarında meydana gelen yangında 237 yolcusu ve 51 mürettabatın bulunduğu gemidekiler can sandallarına binerek alev alev yanan gemiyi terk etti.

Yangının otomobillerin bulunduğu bölümdeki donduruculu bir kamyonda elektrik kontağından çıktığı ve alev alarak yanmaya başladığı belirtildi. Bazı yolcular TIR’ların içerisinde uyuyan şoför olabileceğini belirtti. Olayda bir mürettabat yaralandı. Can sandallarına binenler Korfu Adası’na çıkmayı başardı.

TÜRK VATANDAŞLARIN TÜMÜ TAHLİYE EDİLDİ

Denizcilik Genel Müdürlüğü de olayla ilgili açıklama yaparak, feribotta Türklerin de bulunduğunu ve tüm Türk vatandaşların tahliye edildiğini açıkladı.

Denizcilik Genel Müdürlüğü, “Yunanistan’ın Korfu Adası açıklarında Euroferry Olympia feribotunda çıkan yangınla ilgili AAKKM tarafından Yunanistan ve Arnavutluk makamları ile yapılan görüşmelerde, 26 Türk vatandaşımızın tümünün tahliye edildiği, arama kurtarma çalışmalarının ise devam ettiği öğrenilmiştir” açıklamasında bulundu.

ETİKETLER: