Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2020

EURO

35,0069

ALTIN

2.504,53

BIST

10.643,58

Disk Emekli Sen den Sendika nın Kapanma Kararına Tepki

Disk Emekli Sen den Sendika nın Kapanma Kararına Tepki

DİSK Emekli Sen MYK Üyesi Mehmet Bunsuz ile üyelerinin yanı sıra CHP Yüreğir İlçe

Başkanı Bülent Öğrü, Kadın Kolları Başkanı Hürükan Erkek’in katılımıyla gerçekleşen

basın açıklamasında,

DİSK Emekli-Sen Adana Kadın Kolları Başkanı Oya Katırcı, “Sendikamızın kapatılma kararı bugün bir kez daha istinaf mahkemesi tarafından onandı. Tam da bu nedenle bizler, bugün bir kez daha bir arada, omuz omuza, güçlü ve kararlı bir şekilde dimdik ayaktayız” dedi.

DİSK Emekli-Sen Adana Kadın Kolları Başkanı Oya Katırcı, “Toplu sözleşmeli sendikal hakkımızı İstiyoruz, alacağız!” diyerek, şöyle devam etti.

‘’Bizler Türkiye emeklilerinin sesi, on yıllardır emekli haklarının tanınması mücadelesinde bayrağı omuzlamış DİSK Emekliler Sendikası’yız. Kurulduğu günden bu yana hakkında defalarca kapatılma kararı alınan ve fakat daha büyük bir örgütlülük ve kararlılıkla tekrar yola çıkan sendikamızın kapatılma kararı bugün bir kez daha istinaf mahkemesi tarafından onandı. Tam da bu nedenle bizler, bugün bir kez daha bir arada, omuz omuza, güçlü ve kararlı bir şekilde dimdik ayaktayız. Biliyoruz ki; bağımsızlığını yitirmiş bir yargı sisteminde, sahibinin sesi mahkemelerin aldığı bu karar politiktir. Bu karar milyonlarca emeklinin bir araya gelerek haklarını talep etmesinden duyulan müthiş bir korkunun ürünüdür. Bu karar, çağ dışı bu zihniyetin zorbalığının bir yansımasından ibarettir. 19. Yüzyıldan bugüne türlü yasak ve zorbalıklara göğüs geren sendikal mücadele bugün de dimdik ayaktadır’’dedi.

#YA BİR YOL BULACAGIZ

#YADA BIR YOL AÇAÇAGIZ.”

#ATATÜRK DEMİŞ Kİ

#Emekli Devlettin aynadaki kendi görüntüsüdür.”

#NOKTA..!

#YAŞASIN DİSK

#YAŞASIN DİSK EMEKLİ SEN

#Emeklim;

#Sen Yoksan Bir Eksiğiz

 

Sloganları dikkat çekti.