Adana FM
Adana FM

DOLAR

33,0372

EURO

35,9878

ALTIN

2.559,61

BIST

11.064,85

En etkili ve en iyi egzamayı geçiren eczanedeki kremler 2022

Herkesin günlük hayatında yaşayabileceği sağlık problemlerinden biri egzamadır. Bazen kaşıntılı bazense kabarcık şeklinde görülen egzamalara …

En etkili ve en iyi egzamayı geçiren eczanedeki kremler 2022

Herkesin günlük hayatında yaşayabileceği sağlık problemlerinden biri egzamadır. Bazen kaşıntılı bazense kabarcık şeklinde görülen egzamalara karşı uzmanlar binlerce kremler piyasaya sürmüştür. Bugün sizlere en etkili ve en iyi egzamayı geçiren eczanedeki kremleri araştırdık.

Egzama çeşitli kaşıntılı deri hastalıklarını kapsayan genel bir terimdir. En yaygın türleri atopik egzama, kontakt dermatit, seboreik egzama ve çocuk bezi egzamasıdır.  Egzamanın kesin bir nedeni yoktur. Genetik ve çevresel faktörlerin bir kombinasyonu şeklinde geliştiği bilinir. Egzama bulaşıcı değildir. Ancak anne ve babalarda atopik hastalık varsa, çocukların egzama olması yüksek ihtimaldir. Ayrıca çevresel faktörler de egzama semptomlarına neden olabilir.  Genelde vücut üzerindeki etkileri kaşıntı olarak boy gösteren ve kremlerle tedavi edilen egzama, kişiler tarafından hızlı sonuca ulaşmak ve etkili tedavi yöntemi için en iyi egzama kremi araştırmaları başlanıyor.

En pahalı kremlerin en iyi olması gerekmez. Parfüm içermeyen ürünler kullanın. Sabah ve akşam olmak üzere yağlama yeterli olabilir, ama kaşıntılı, şiddetli kuru cilt olduğu takdirde daha sık yağlama gereklidir. El yıkarken ve duş alırken az sabun/ şampuan kullanımı tavsiye edilir. Kuru cilt halinde haftada 2-4 defa olmak üzere sıvı yağ banyosu iyi bir takviye olacaktır.

PEKİ EN ETKİLİ VE EN İYİ EGZAMA KREMLERİ HANGİSİDİR?

  • 1- EUMOVATE KREM / 22.28 TL

Özellikle egzama hastalığı ve birçok cilt problemi ile deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Eumovate krem son yıllarda satış rekorları kırıyor. Siz de bu ve benzeri hastalıklarınıza çare arıyorsanız, Eumovate krem nedir?, Eumovate krem ne işe yarar? sorularının cevabını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

  • 2- DERMOVATE KREM / 23,17 TL

dermovate krem

Dermovate krem genellikle sedef ve egzama tedavisinde kullanılan, uzmanların en sık reçete ettiği bir ilaçtır. Egzama gibi rahatsızlıklarla başa çıkamayan kişilere adete mucize gibi iyi gelen Dermavote egzamaya bağlı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı da kısa sürede giderir.

  • 3- SUDOCREM / 66,95 TL

Sudocrem

Sudocrem, yıllardır bebekler için pişik, kuruluk yada egzama gibi sorunları gidermek için uzmanlar tarafından önerilen bir kremdir. İrlanda’da üretilen ve 80 yıldır bebeklerin pişiklerini geçirmede etkin olarak kullanılan Sudocrem, koruyucu bir tabaka oluşturarak bebeklerde idrarın cilt ile temasını keserek pişik önler.

  • 4- ADVANTAN KREM / 14,78 TL

advantan krem

Egzama hastalığıyla ile uzun süredir baş etmeye çalışanların mucize ilacı olan Advantan krem uzman doktorların her türlü egzama için önerdiği bir kremdir. İlk bakışta tanıdık gelen Advantan krem hakkında bilinmeyen tüm soruları sizler için araştırdık.

Yasemin.com ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz… Kullandıktan sonra mutlaka yorum yapın!