Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2068

EURO

34,9609

ALTIN

2.420,42

BIST

10.676,65

Erdoğan: Hayat pahalılığının emeklilerimizi nasıl bunalttığını biliyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayat pahalılığının özellikle emeklilerimizi nasıl bunalttığını biliyorum. Kimsenin bizi bölmesine aramıza nifak tohumları ekmesine izin vermeyeceğiz. çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona asla ezdirmedik bundan sonra da ezdirmeyeceğiz” dedi.

Erdoğan: Hayat pahalılığının emeklilerimizi nasıl bunalttığını biliyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat’ta düzenlenen mitingde halka seslendi.

“BU KARDEŞİNİZ HİZMETİNİZDE”

Yerel seçimlerde partisine oy isteyen Erdoğan, “Öyle sağa-sola savrularak birileri kalkıp da bir şeyler yapalım derse buna aldanmayın. Cumhurbaşkanı kardeşiniz sizin hizmetinizde. Biz zaten size efendi değil hizmetkar olmaya geldik. 31 Mart’ta Cumhurbaşkanınız seçilecek olan yerel yönetimdeki kardeşlerimle Yozgat’a hizmet etmeye devam edecek. Yeterki bizden desteğinizi esirgemeyin. Sorun mu var çözeriz, sıkıntı mı var gideririz. Siz yeter ki desteğinizi bizden esirgemeyin” dedi.

“ENFLASYONUN EMEKLİLERİ NASIL BUNALTTIĞINI BİLİYORUZ”

Emeklilerle ilgili de Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

*Enflasyonu daha önce nasıl tek haneye düşürdüysek. Bunu yine biz gerçekleştireceğiz. Hayat pahalılığının özellikle emeklilerimizi nasıl bunalttığını biliyorum.

*Bu amaçla tek seferlik 5 bin TL ödemesinden yüzde 50’yi bulan maaş ve bayram ikramiyesine kadar pekçok adım attık. Sadece bu 3 düzenlemeyle bütçeden 300 milyar liralık ek kaynak kullandık.

*Son olarak kamu bankalarıyla gerekli görüşmeleri yaparak promosyonların yükseltilmesini sağladık. Kamu bankalarımız 8 bin ila 12 bin lira promosyon ödemeyi kararlaştırdı.

“EMEKLİLERİMİZİ ASLA EZDİRMEDİK”

*Hatta dünden itibaren bununla ilgili başvurular alınmaya başlandı. Özel bankaların da bu rakamların altında vermeyeceğine inanıyoruz. Bayram ikramiyesini nisanın ilk haftası hesaplara yatırırıyoruz. İktidarımız döneminde çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona asla ezdirmedik bundan sonra da ezdirmeyeceğiz.

*Kimsenin bizi bölmesine aramıza nifak tohumları ekmesine izin vermeyeceğiz. Ben işte bu meydan ebedi ve ezeli kardeşliğine sıkı sıkı sahip çıkan bir Yozgat görüyorum. Ben size inanıyorum, fitneye fesata yer vermeyeceğinize inanıyorum.