Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2156

EURO

34,8343

ALTIN

2.413,35

BIST

10.792,53

Ermenistan yine karıştı! Çok sayıda gözaltı var

Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan karşıtı gösterilerde hükümet binasına girmeye çalışan göstericiler ile polis arasında çıkan arbedede 100 …

Ermenistan yine karıştı! Çok sayıda gözaltı var

Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan karşıtı gösterilerde hükümet binasına girmeye çalışan göstericiler ile polis arasında çıkan arbedede 100’den fazla kişi gözaltına alındı.

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ yenilgisinin ardından Başbakan Nikol Paşinyan’a yönelik tepkiler dinmiyor.

GÖSTERİLER DEVAM EDİYOR

Dağlık Karabağ’da yeni bir statünün belirlenmesi ve Azerbaycan ile yeniden ilişkilerin başlatılmasına karşı çıkan muhalifler, geçtiğimiz mayıs ayından bu yana “Sivil Direniş” adı altında gösterilerine devam ediyor.

Başkent Erivan’daki Fransız Meydanı’na kurdukları protesto çadırları önünde toplanan yüzlerce gösterici, sloganlarla istifaya davet ettikleri Paşinyan’a küfür ve hakaretler yağdırdı.

HÜKÜMET BİNASINA GİRMEYE ÇALIŞTILAR

Hükümet binasına girmeye çalışan göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı. Polisin sert müdahalesi sonrası 100’den fazla gösterici gözaltına alındı.

Binaya giremeyen protestocular daha sonra Fransız Meydanı’ndaki protesto çadırlarına geri dönerken, çok sayıda göstericinin polis müdahalesinde yaralandığı açıklandı.

ETİKETLER: