Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2232

EURO

34,9919

ALTIN

2.421,31

BIST

10.676,65

Galatasaray Yönetici Erden Timur: Herkesin banka hesapları incelensin

MHK’nın online olarak yaptığı toplantıdan bir kesit görüntünün sızdırılması üzerine Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, açıklama yaptı.

Galatasaray Yönetici Erden Timur: Herkesin banka hesapları incelensin

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, sarı-kırmızılı takımın Antalya’da kamp yaptığı otelde akşam antrenmanı öncesi basının karşısına geçti.

Timur, MHK toplantısından görüntülerin sızdırılmasıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, “Çok şeffaf olmak gerekiyor. TFF’nin bugün yayını açıklaması, ne varsa karında dökülüyor” dedi.

“NE VARSA KARINDA DÖKÜLÜYOR”

Timur’un sözleri şöyle;

“Futbolda temiz eller başlamalı diye bir çağrı yapmıştık. O dönem söylediğimiz maddelere dair TFF’ye resmi başvuruda bulunmuştuk. Toplumu rahatlatmak gerekiyor. Sürekli bir mağdur edebiyatı oluşturup insanları manipüle etmek işi farklı bir boyuta getiriyor. Çok şeffaf olmak gerekiyor. TFF’nin bugün yayını açıklaması, ne varsa karında dökülüyor. Dün yapılan şey, planlı ve Amerika’dan yapılan bir operasyon. Önceden farklı bağlantıları da varmış. FETÖ’yle bağlantıları olduğu da söylenen bir hesap üstünden böyle şeyler yayınlanıyor. Kesilip biçilip yayınlanıyor.”

“TFF BU KONUDA DİK DURAMIYOR”

“Herkesin tüm telefon görüşmelerinin, mesajlarının, banka hesaplarının incelenmesi lazım. TFF’ye müracaat ettik. KVKK metnine imza atıldığında herkes incelenebiliyor. Hakemler, TFF üstünde çok ciddi baskı uygulanıyor. TFF bu konuda dik duramıyor. Bugünkü hareketleri takdire şayan. VAR kayıtlarının hepsi yayınlansın, sadece çağırıldığında değil.”

“KENDİ SİSTEMLERİ İSPAT EDİLMİŞ OLDU”

“İçeriden sürekli şeylerin sızdırıldığını söyledim. Kendi sistemleri ispat edilmiş oldu. Ali Bey değil sadece, yorumcular da söyledi. Gerçekten kayrılarak, 90+’larda 8-10 puan alan bir takım var. Her hatadan sonra mağdur gibi açıklamalar yapılıyor. İnsan kendine dair bir hata yapılıyorsa öz eleştiri yapar.”

“İNSANLAR BİRBİRLERİNE BİLENİYOR”

“O bağırsın hakkını savunsun şeklinde devam ettiğimiz müddetçe Türk futbolu geriye gider. İlk bunu söylediğimden bu yana 14 ay geçti. İnsanlar birbirlerine bileniyor. Benim şahsıma onlarca laflar söylendi, hiçbirine dönüp cevap vermedik. Sadece gerginlik artmasın diye. Ben 42 yaşındayım, buradaki yöneticiler benden tecrübeli. Daha fevri olabilecek yaştayım. Böyle davranmamın tek sebebi gerginliği artırmamak.”

ETİKETLER: