Adana FM
Adana FM

DOLAR

28,8960

EURO

31,4606

ALTIN

1.923,44

BIST

8.026,27

Geçmişten gelen güzellik trendleri

Bir dönem güzel görünmek için yaptıklarımız gün geliyor gözümüze çok çirkin görünüyor. Ama bir süre sonra bakıyoruz, aynı şeyleri yeniden …

Geçmişten gelen güzellik trendleri

Bir dönem güzel görünmek için yaptıklarımız gün geliyor gözümüze çok çirkin görünüyor. Ama bir süre sonra bakıyoruz, aynı şeyleri yeniden bayılarak yapıyoruz… İşte 2022’nin, geçmişten günümüze yansıyan makyaj trendleri…

50’lerden kırmızı parlak dudaklar

Özellikle Marilyn Monroe’nun çok severek kullandığı, ‘Erkekler Sarışın Sever’ filminde de bolca gördüğümüz kırmızı dudaklar, özellikle de parlak dudaklar, yeniden makyaj çantalarımızdaki yerini alıyor!

60’lardan mod makyaj

Özellikle bir döneme damga vuran dünyaca ünlü model Twigy’nin sıkça uyguladığı ve 60’lara damga vuran ‘mod’ gençliğinin sıkça tercih ettiği bu makyajda, gözler ve kirpikler ön planda… Renk ise hiç fark etmiyor.

70’lerden kabarık saçlar

80’lerden neon tırnaklar

1980’lerde emen herkesin tırnaklarını süsleyen neon renk parlak ojeler, muhteşem bir geri dönüş yaşıyor. Parlak sarılar, yeşiller, pembeler yeniden tırnaklarımızdaki yerini alıyor. Hem de bu sefer birlikte de kullanılıyorlar!

90’ların incecik kaşları

Son dönemde hemen herkesin vazgeçilmezi olan kalın, koyu renk kaşlar artık yerini yavaş yavaş eskiden olduğu gibi ince kaşlara bırakmaya başladı. Tabii yine kaşlarımızı belirginleştireceğiz ama kalınlıklarını abartmayacağız!