Adana FM
Adana FM

DOLAR

28,8960

EURO

31,4606

ALTIN

1.923,44

BIST

8.026,27

Hayırlı Buluşma!! Her sene buluşuyorlar 15 Öğrenciye burs veriyorlar

Hayırlı Buluşma!! Her sene buluşuyorlar 15 Öğrenciye burs veriyorlar

Türkiye’nin en eski Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik okulu olan ADÜ Turizm Fakültesi mezunları (ATİOYOMED) 25. Geleneksel yıllık toplantıları için Antalya’daki bir otelde buluştular.

Ülkemizin farklı bölgelerindeki otellerde ve acentelerde çalışmakta olan çok sayıda mezun yönetici yanında çok farklı sektörlerde önemli görevlerde bulunan ATİOYOMED’liler bir araya geldiler.

Gala yemeği öncesi yapılan istişare toplantısında, turizm sektöründeki insan kaynağı sorununun büyük olduğunu ve önümüzdeki yıllar için şimdiden köklü çözümler üretilmesi gerektiğinin altı çizildi. ATİOYOMED Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özkan, köklü ve sürdürülebilir bir çözüm için tüm tarafların mutabakatı ile çıkacak bir meslek yasasına ve kapsamlı bir turizmde insan kaynağı politikasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Özkan, tüm mezun dernekleri ile bir araya gelerek bu konuda yapmış oldukları çalışmalar hakkında dernek üyelerini bilgilendirdi.

ATİOYOMED Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Bahar’da özellikle mevsimlik iş yapan otellerdeki personel çalışma ve barınma koşullarının, çalışan bağlılığını çok etkilediğini vurguladı. Toplantı sonrası, geleneksel gala yemeğinde buluşan mezunlar hem eski arkadaşlıklarını yad etti hem de gönüllerince eğlendiler.ATİOYOMED liler Burs geleneğini sürdürerek 2022 için ADÜ Turizm fakültesinden 15 öğrenciye burs sağlamanın mutluluğunu yaşadılar.