Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,8466

EURO

35,2131

ALTIN

2.491,83

BIST

10.739,94

İngiltere: Putin başarısızlığa uğrayana kadar dinlenmeyeceğiz

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “İngiltere ve ABD, Putin’e …

İngiltere: Putin başarısızlığa uğrayana kadar dinlenmeyeceğiz

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “İngiltere ve ABD, Putin’e karşı koalisyon kurmak için uluslararası çabalara öncülük etti” dedi.

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, “Putin başarısızlığa uğraması gerekiyor. Bunun için yanıtımız da daha hızlı olmalıyız. Yaptırımlarımızı katlamalıyız” dedi.

Liz Truss, “Ukrayna’ya savunma ekipmanları göndermeye devam etmeliyiz. Putin başarısızlığa uğrayana kadar dinlenmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Truss, Ukrayna hava sahasının korumanın en iyi yolunun Ukrayna’ya hava savunma silahları sağlamak olduğunu açıkladı. Truss, “Amacımız Putin’in ve saldırgan eylemlerinin başarısız olmasıdır” dedi.

BLINKEN’DAN RUSYA AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Amaç saldırganlığı sona erdirmek, hayat kurtarmak ve gereksiz yere kan dökülmesini önlemektir” ifadelerini kullanarak, ABD birliklerinin veya jetlerinin bölgeye konuşlandırılmasının çatışmanın genişlemesine yol açacağını aktardı.

Blinken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’da hükümeti değiştirmek istese bile bunun Ukrayna halkı tarafından kabul edilmeyeceğini ifade etti.

ETİKETLER: