Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,5311

EURO

34,9858

ALTIN

2.434,64

BIST

10.471,32

İsrail’de ‘esir’ isyanı: Meclisi bastılar

Gazze’deki İsrailli esirlerin yakınları İsrail Meclisini bastı.

İsrail’de ‘esir’ isyanı: Meclisi bastılar

Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin yakınları, Hamas ile esir takası mutabakatına varılamamasına tepki olarak İsrail Meclisini bastı, misafir bölümündeki camları sarıya boyadı. 
 
İsrailli esirlerin yakınları, Batı Kudüs’te yer alan Mecliste misafirler için ayrılan bölümü bastı. Esirlerin içinde bulunduğu duruma dikkati çekmek isteyen eylemciler, misafir bölümündeki camları sarıya boyadı. Muhalefet partilerinden milletvekilleri de esir yakınlarına destek verdi. 

Mecliste düzenlenen bir oturum sırasında bu eylemi gerçekleştiren esir yakınları ve göstericiler, güvenlik ekipleri tarafından alandan çıkarıldı. 
 
İsrailli esir yakınları, Hamas ile esir takası mutabakatına varılmaması nedeniyle sık sık Başbakan Binyamin Netanyahu’yu istifaya çağıran gösteriler düzenliyor. 

Gazze’deki İsrailli esirlerin yakınları ve hükümet karşıtı gruplardan oluşan binlerce protestocu, dün akşam Netanyahu’nun Batı Kudüs’teki evinin önünde hükümeti protesto ederken polis ile karşı karşıya gelmişti. Bazı göstericiler polis barikatını aşmayı başarırken, güvenlik güçleri göstericilere sert müdahalede bulunmuştu.