Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,5680

EURO

34,9959

ALTIN

2.431,33

BIST

9.782,67

Kara para aklama operasyonunun kilit ismiydi… Yoga eğitmeni hapisten kaçtı

Milyonlarca poundluk suç çetesinin kara para aklama operasyonlarında kilit rol oynayan 43 yaşındaki yoga eğitmeni hapisten kaçtı.

Kara para aklama operasyonunun kilit ismiydi… Yoga eğitmeni hapisten kaçtı

Bir suç çetesinin milyonlarca poundluk kirli parasını Birleşik Krallık’tan Dubai’ye kaçıran İskoç yoga öğretmeni hapisten kaçtı.

43 yaşındaki Bridget Taylor, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bankalara aklanmak üzere Heathrow Havalimanı’ndan çantalar almak için yaptığı yolculuk başına 3 bin pound kazandı.

Taylor, güvenlik görevlisi köpeklerin yüklü paraları tespit etmesini önlemek için de kasalara kahve granülleri serpti ve oda spreyleri kullandı.

Taylor, Londra’daki Isleworth Crown Court’ta 2 yıl ertelenmiş 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca kendisiyle beraber aynı suçu işleyen arkadaşları Samantha Horst ve Craig Bramall da benzer hapis cezalarına çarptırıldı ve cezaları iki yıl ertelendi.

Eski bir Sky TV çalışanı olan Horst, toplam 6,8 milyon poundluk kaçakçılık yaptı, Taylor 3,3 milyon pound nakletti, bir restoran işletmecisi olan Bramall ise 1,2 milyon pound ile suça dahil oldu.

Hakim Simon Davis şunları söyledi: “Bridget Taylor, baskı altındayken çok hızlı hareket edebiliyor ve düşünebiliyorsun. Hızlı para kazanma fırsatını gördünüz, bunu değerlendirdiniz ve yıllarca geliştirdiğiniz iyi karakteri bir kenara attınız.”

Üçlüye eşlik edenler arasında Beatrice Auty de vardı. Ulusal Suç Ajansı (NCA), Auty’nin sık sık Heathrow’a giden kurye arkadaşlarına eşlik ettiğini belirtti.

NCA araştırmacıları, Heathrow’dan Dubai’ye 83 Emirates uçuşunda 104 milyon pound taşındığını tespit etti.

Kraliyet Savcılık Servisi’nden John Werhun şunları söyledi: “Suçlular yasadışı nakitlerini ellerinde tutmanın yollarını bulmak istiyorlar ve yollardan biri de onu ülke dışına çıkarmak. Nakit kuryeler olarak Horst, Taylor ve Bramall genel suç örgütünün hayati bir parçasıydı. Sanıkların suç gelirlerinin geri alınmasına yönelik yargılama başlatıldı.”