Adana FM
Adana FM

DOLAR

33,0372

EURO

35,9878

ALTIN

2.559,61

BIST

11.064,85

Kaş laminasyonu nedir ve ne işe yarar? Kaş laminasyonu ne kadar kalıcı?

Güzellik trendlerini takip ediyorsanız mutlaka ‘kaş laminasyonu’ duymuşsunuzdur. Hemen her yerde paylaşılan kaş laminasyonu kadınların gün boyu …

Kaş laminasyonu nedir ve ne işe yarar? Kaş laminasyonu ne kadar kalıcı?

Güzellik trendlerini takip ediyorsanız mutlaka ‘kaş laminasyonu’ duymuşsunuzdur. Hemen her yerde paylaşılan kaş laminasyonu kadınların gün boyu kaşlarını sabit olarak düzgün görünmesini sağlayacak bir yöntem. Peki kaş laminasyonu nedir ve ne işe yarar? Kaş laminasyonu ne kadar kalıcı?

Kaş laminasyonu diğer bir adıyla kaş liftingi, kaş kıllarının düzleştirilmesini böylece kaşların düz, tam ve doğru yönde yatmalarını sağlar. Kaş kılları düzelttiği için, kaşlarınız olduğundan daha kalın görünürler. Daha yakından inceleyelim… Yüz hatlarının, güzelliğin ve ifadenin merkezlerinden birisi olan kaşlarımızı günümüzde birbirinden farklı yöntemlerle kalın ve kusursuz görünmesini sağlayabiliriz. Özellikle aşırı kalın ve gür kaşlardan kurtulmak isteyenler için kaş laminasyonu şimdilerde çok trend. Kaşların yukarı taranarak şekillendirildiği bu işlem 3 aya kadar dayanabilen yarı kalıcı bir uygulama olduğu biliniyor. 

Rusya’da ortaya çıkan kaş laminasyonu hızla dünyaya yayılan bir trend haline geldi. Kaş laminasyonu dağınık veya incelmiş kaşlarınızı düzleştirirken aynı zamanda kıl köklerini daha dikey bir yöne doğru kaldırır. Sonuç, üzerinde kaş jeli varmış gibi görünen süper pürüzsüz kaşlar.

KAŞ LAMİNASYONU FİYATI NEDİR VE NE KADAR SÜRER?

kaş laminasyon öncesi

Kaş laminasyon işlemi üç adımda yapılır. İşlem; kaşlarınızı yukarıda tutmak için kaldırma ile başlar, ardından sabitlemek için bir nötrleştirici ve cilt tahrişini önlemek için besleyici bir yağ uygulanır. Kaş laminasyonunun ücreti ise nerede yaptığınıza göre değişir. Ancak ortalama 600 ila 1000 TL arasındadır.

PEKİ KAŞ LAMİNASYONU NASIL YAPILIYOR?

kaş laminasyonu nasıl yapılır

  • Kaş laminasyonunun ilk aşaması olarak bu işleme özel temizleyici ve sabunlar kullanılarak kaşlar iyice temizlenir.
  • Eğer alınması gereken kaşlar varsa, cımbız ya da ip ile kaşları alınır.
  • Kaşlarınızın kaldırılmasını sağlayan bir krem ya da losyon uygulanır.
  • Ardından kaşlarınız yukarıya doğru taranarak şekillendirilir.
  • Yapıştırıcı bir solüsyon ile şekillendirilen kaşlar sabitlenir.
  • Son adım olarak tahrişleri önlemek için besleyici bir yağ kullanılır.

KAŞ LAMİNASYONUNUN YAN ETKİLERİ VAR MI?

Kaş laminasyonu yan etkileri

Genellikle herkes için uygun olduğu söylenen kaş laminasyonu işlemi, hassas bir cildiniz ya da egzama gibi cilt problemleriniz varsa önerilmeyebilir. Ayrıca işlem sonrası kızarıklık, hafif şişlik ve kaşıntı gibi durumlar ile de karşılaşabilirsiniz. Bunun son derece normal ve geçici sorunlar olduğunu unutmayın. Eğer bu sorunlar birkaç gün devam ederse, laminasyonu yapan kişi ile görüşebilir ve bir dermatoloğa da danışabilirsiniz.

ETİKETLER: