Adana FM
Adana FM

DOLAR

31,3709

EURO

33,9124

ALTIN

2.063,94

BIST

9.193,69

Kaybolan köpeğini tırmanarak aradığı falezlerde bu kez hayatını kaybetti

Kaybolan köpeğini tırmanarak aradığı falezlerde bu kez hayatını kaybetti

Daha önce kayalık alana inen köpeğini kurtarmak için hayatını riske atıp falezlere tırmanan şahıs, aynı bölgedeki falezlerden düşüp öldü.

Antalya’da daha önce kayalık alana inen köpeğini kurtarmak için falezlere tırmandığı sırada mahsur kalan şahıs, dün aynı bölgeden düşerek hayatını kaybetti.
Olay, dün öğle saatlerinde Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi Yavuz Özcan Parkı falezlerde meydana geldi. 31 yaşındaki trans birey Tamer A., gezinmek için geldiği falezler üzerinde dengesini kaybederek yaklaşık 40 metre yükseklikten kayalıklara düştü. Kano yapan gençler ve amatör balıkçılar, düşen kişiyi görmeleri üzerine durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarla bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Parka ulaşan ekipler, düşen kişinin olduğu yeri belirlemek için yoğun çaba sarf etti. Karadan ulaşım sağlanamaması üzerine bölgeye deniz polisi sevk edildi. Kaleiçi Yat Limanı’ndan çıkan deniz polisi, kayalık alana geldi. Bottan inen polisler, yaralının olduğu yere ulaştı. Çukur bir noktaya düşen ve isminin Tamer A. olduğu öğrenilen şahsa müdahale için sağlık ve itfaiye ekipleri de denizden botla bölgeye getirildi. Yaralıya ilk müdahale bulunduğu noktada yapıldı. Ekipler, kaşık sedyeye alınan yaralıyı bota ulaştırmak için büyük çaba harcadı. Küçük bota alınan yaralı, ardından alındığı büyük botla Kaleiçi Yat Limanı’na götürüldü. Çevrede yapılan araştırmada ise Tamer A.’nın köpeğine rastlanmadı.

Hastanede hayatını kaybetti
Limana çıkarılan yaralı, ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Tamer A.’nın cenazesi morga kaldırıldı.

Köpeği için hayatını riske atmıştı
Öte yandan, Tamer A. 5 ay önce de aynı bölgede kayalık alana inen köpeğini aramak için falezlerde mahsur kalmıştı. 40 metre yükseklikteki falezlerden aşağı inmek isterken tehlikeli bir noktada mahsur kalan Tamer A., aşağıya inemeyince kendi imkanlarıyla tırmanarak yukarıya çıkmış, kıyıdaki köpek ise deniz polisi tarafından bota alınarak sahibine teslim edilmişti.

ANTALYA’DA DAHA ÖNCE KAYALIK ALANA İNEN KÖPEĞİNİ KURTARMAK İÇİN FALEZLERE TIRMANDIĞI SIRADA MAHSUR KALAN TRANS BİREY, DÜN AYNI BÖLGEDEN DÜŞEREK HAYATINI KAYBETTİ. (GAZİ TAŞ – İSA AKAR – SUAT METİN/ANTALYA-İHA)
Antalya’da daha önce kayalık alana inen köpeğini kurtarmak için falezlere tırmandığı sırada mahsur kalan şahıs, dün aynı bölgeden düşerek hayatını kaybetti.