Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2139

EURO

34,8246

ALTIN

2.416,74

BIST

10.792,53

Mansur Yavaş, oy oranını açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yüzde 60’lara varan bir oyla seçileceğini belirterek, belediye meclisinde de çoğunluğu almanın önemine dikkati çekti.

Mansur Yavaş, oy oranını açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Ankara halkı mutlu ki, şu anda yüzde 60’lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Bu son dönemimde el ele vereceğiz” dedi.

Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Haymana ilçesinde miting düzenledi. Yavaş, CHP’nin Haymana adayı Levent Koç ile el ele verip 5 yıl Haymana’ya doyasıya hizmet etmek istediğini belirterek şöyle konuştu:

– Değişimden korkmayın. Ankara eğer beni seçmeseydi, eski yönetimi değiştirmeseydi bugün bu yaptığımız sosyal destekler ve kırsal desteklerin hiçbiri olmayacaktı. Haymana’yı da değiştireceksiniz. Eğer olmazsa bir daha Levent Başkan’ı da değiştireceksiniz. Demokrasi böyle bir şey, kim daha iyi hizmet ediyorsa onu seçeceksiniz. Dolayısıyla Ankara halkı mutlu ki, şu anda yüzde 60’lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Bu son dönemimde el ele vereceğiz.

“KİMSEYİ AYIRMADIK”

Yavaş, verilen sözlerin tutulduğunu ve kırsal kalkınma desteklerinin devam edeceğini söyleyerek “Hiç kimseyi ayırmadık. ‘Oy verdi, vermedi’ demedik. Haymana bizde değil, Polatlı da bizde değildi. Bizim kırsal kalkınma desteklerimizin en büyüğü Haymana’ya ve Polatlı’ya yapıldı. Benim için hemşehrilerimin üretmesi önemli, nereye oy verdiği değildir. Böyle bir şey asla düşünmedik” diye konuştu.

Belediye meclisinde çoğunluğu almanın önemli olduğunu da belirten Yavaş “Bana oy veren herkesten Levent Başkanıma da oy istiyorum. Dolayısıyla değerli hemşehrilerim, inşallah önümüzdeki dönem hep beraber çalışacağız. Levent Başkanımı ve kendimi size emanet ediyorum” dedi.

‘TOPAL ÖRDEK’ UYARISI

Geçen seçimde Beypazarı’nda sadece 100 oyla kaybettiklerini belirten Yavaş “İYİ Parti’nin adayını orada desteklemiştik. Demem o ki bir oy fazla alan mührü eline geçiriyor ve beş yıl sizi yönetecek. Bir oy da çok önemlidir. Sadece bana oy verip eğer Levent Başkan’ı seçmezseniz yine televizyonlarda duyacaksınız, ‘bunlar topal ördek’ diyecekler, hizmetlerimizi engelleyecekler öyle mi? Dolayısıyla aklın yolu bir. Bana oy veren herkesin Levent Başkan’ıma da oy vermesini istiyorum” ifadelerini kullandı.