Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2065

EURO

34,8270

ALTIN

2.418,15

BIST

10.792,53

Mart ayında dünya genelinde yaşanan altı tuhaf olay

Avustralya’da soygundan önce ısınmak için yoga hareketleri yapan kişiden, Kuzey Kore’de devlet televizyon kanalında sunucunun kot pantolonunun sansürlenmesi ve İngiltere’de bir kadının şapkayı kirpi sanması dahil mart ayında birçok tuhaf olay yaşandı.

Mart ayında dünya genelinde yaşanan altı tuhaf olay

İşte mart ayında dünya genelinde yaşanan tuhaf olaylar…

SOYGUNDAN ÖNCE YOGA

Avustralya’da tuhaf soygun olayı mart ayının ilk günlerinde basına yansıdı.

Ülkenin Melbourne şehrinde 44 yaşındaki bir kişi, soymak üzere geldiği fırının önünde farklı yoga hareketleri yaparken güvenlik kameralarına yakalandı.

‘Esnek hırsızın’ fırından birkaç kruvasan, bir ayakkabı, bir de tablet çaldığı belirtildi.

İşletme tarafından paylaşılan kamera görüntülerinde, hırsızın tamamen siyah giyindiği, otoparkta bacak ve vücut esnetme hareketi yaptığı görülüyor.

“KİMSEYE ZARAR VERMEYEN NAZİK BİR DEV”

ABD’de evcil olduğunu iddia ettiği timsahın sahibi Tony Cavallaro’nun güvenlik memurları tarafından el konulan timsahının geri verilmesi için mücadele etmesi gündem oldu.

‘Albert’ isimli timsahıyla 30 yıldan fazla aynı evde yaşadığını belirten Cavallaro, evcil hayvanının “kimseye zarar vermeyen nazik bir dev” olduğunu söyledi.

Çevre Koruma Dairesi, Cavallaro’nun ‘Albert’i tutma lisansının 2021’de sona erdiğini, diğer insanların timsahı sevmesine, hatta onunla havuza girmesine izin verdiğini belirterek bunun “tehlikeli” olarak sınıflandırılan hayvanları besleme kuralları kapsamında el konulması için gerekçe oluşturduğunu kaydetti.

Cavallaro ise ‘Albert’in fotoğraflarını göstererek, 34 yaşındaki timsahın “yalnızca bebek” olduğunu dile getirdi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK YABAN MERSİNİ ÜRETİLDİ

Ayın en fazla garip olaylarının görüldüğü Avustralya’dan başka bir tuhaf haber de masa tenisi topu büyüklüğündeki yaban mersini üretilmesi oldu.

Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde, Costa Grup’a ait bir çiftlik, 20,4 gram ağırlığı ve 4 santimetre çapıyla ‘en büyük yaban mersini’ rekorunu kırdı.

Türünün en büyüğü olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ‘Etna’ cinsi yaban mersininin tadının küçüklerle aynı olduğu belirtiliyor.

KOT PANTOLONA SANSÜR

Kuzey Kore’de devlet televizyon kanalında, BBC’nin programında sunucun kot pantolonu sansürlendi.

Kot pantolonun yasak olduğu Kuzey Kore’nin resmi devlet televizyonu KCTV’de 2010’da BBC’de yayınlanan ‘Garden Secrets’ adlı programının bir bölümü yayınlandı.

Ancak programın 2010’da yayınlanan halinden tek farkı, sunucu Titchmarsh’ın giydiği kot pantolonunun sansürlenmiş olması.

Kuzey Kore’de yayınlanmış halinde Titchmarsh’ın çiçeklerin önünde diz çöktüğü ancak kot pantolonu gizlemek için vücudunun alt yarısının bulanıklaştırıldığı görülüyor.

Kot pantolonlar, Kuzey Kore’de ‘Batı emperyalizminin’ simgesi olarak görüldüğü için 1990’da yasaklanmıştı.

İSMİNİ ‘CİDDEN HERHANGİ BİRİ’ OLARAK DEĞİŞTİRDİ

ABD’nin Texas eyaletinde bir adam, başkanlık seçimlerine aday olmak için ismini Cidden Herhangi Biri olarak değiştirdi.

Daha önce Dustin Ebey olarak bilinen 35 yaşındaki matematik öğretmeni, isminin değiştiğini kanıtlamak için ehliyetinin fotoğrafını paylaştı.

Ebey, adını değiştirmesinin sebebinin bu yılki başkan adayları Joe Biden ve Donald Trump’tan memnun olmaması olduğunu belirtti.

Biden ve Trump arasındaki güç savaşından bıktığını kaydeden adam, “Oy pusulasında ‘adaylardan hiçbiri’ seçeneğimiz yok ve bu bir nevi o rolü dolduruyor” dedi.

‘Cidden Herhangi Biri’ yeni isminin oy pusulalarında yer alması için mayısa kadar Texas eyaletindeki seçmenlerden 113 bin imza toplaması gerekiyor.

KİRPİ SANDI, ŞAPKA ÇIKTI

İngiltere’de endişeli bir hayvan sever, yolun kenarında hareketsiz duran “yavru kirpi” buldu ve hemen ardından veterinere gitti.

Mama verilmesine rağmen “bütün gece hareket etmemiş ya da tuvalete çıkmamış” olmasından endişelenen kadın, veterinerin “acı haberi” karşısında şaşırdı.

Veteriner, kadına, getirdiği “yavru kirpinin” aslında yalnızca “kabarık ve tüylü bir şapka” olduğunu söyledi.

ETİKETLER: