Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2232

EURO

34,9919

ALTIN

2.421,31

BIST

10.676,65

Muhsin Yazıcıoğlu soruşturması: Ankara’da keşif yapıldı

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü soruşturmasında Ankara’da Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nda keşif yapıldı. Savcı ve bilirkişilere Yazıcıoğlu ailesi de eşlik etti.

Muhsin Yazıcıoğlu soruşturması: Ankara’da keşif yapıldı

Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin, Ahlatlıbel’deki Hava Radar Mevzi Komutanlığında keşif yapıldı.

Kahramanmaraş’ta 15 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin arama kurtarma çalışmalarındaki ihmalle ilgili 3 dava sonuçlandı.

ERZURUM’DA DA KEŞİF YAPILACAK

Yargılama süreçlerinde, FETÖ’ye yönelik izlerle ilgili ek delillerin dosyaya girmesinin ardından, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca yeniden açılan ana soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında, Ahlatlıbel’deki Hava Radar Mevzi Komutanlığında keşif yapıldı.

Keşif işleminin, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca görevlendirilen savcı ve bilirkişilerle yapıldığı öğrenildi. Ahlatlıbel’deki keşfe, Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu, aile avukatlarından Veysel Aşkın ve Kemal Yavuz’un da katıldığı belirtildi.

Soruşturma kapsamında, Erzurum Hava Radar Mevzi Komutanlığında da keşif yapılacak.

ETİKETLER: