Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,8427

EURO

35,2631

ALTIN

2.495,42

BIST

10.739,94

Nefret söyleminde istisna: Putin’in ölümünü isteyen gönderilere izin verecekler

Facebook ve Instagram, nefret söylemi politikasında geçici bir değişiklik yapıyor ve Putin’in ölümünü isteyen ve Ukraynalı sivillere uygulanan …

Nefret söyleminde istisna: Putin’in ölümünü isteyen gönderilere izin verecekler

Facebook ve Instagram, nefret söylemi politikasında geçici bir değişiklik yapıyor ve Putin’in ölümünü isteyen ve Ukraynalı sivillere uygulanan şiddeti belirten gönderilere izin veriyor.

Rusya-Ukrayna savaşının bir diğer cephesi de sosyal medyada. Twitter, Facebook ve Instagram da Rusya’nın saldırılarına karşı yeni hamleler geliştirmeye devam ediyor.

Reuters’ın ulaştığı bir iç yazışmaya göre; bazı ülkelerdeki Instagram ve Facebook kullanıcılarının şiddet içerikli paylaşımlarına izin verilecek. Ayrıca Meta, içerik moderatörlerine Rusya Devlet Başkanı Putin ve Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukashenko’nun ölümünü isteyen paylaşımlara da izin verileceğini söyledi.

Geçici politika değişikliği Ukrayna, Rusya, Polonya, Letonya, Litvanya, Estonya, Slovakya, Macaristan ve Romanya’ya uygulandı. Ancak Facebook, savaş esirlerine yönelik şiddet çağrılarına izin verilmeyeceğini söyledi.