Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2020

EURO

35,0069

ALTIN

2.504,53

BIST

10.643,58

Okullar ne zaman kapanıyor 2022? Yaz tatili başlangıç tarihi belli oldu

Okullar eylül ayından bu yana yüz yüze eğitime devam ederken, karneleri alarak 3 aylık tatile girecek. Yoğun sınav temposundan bunalan öğrenciler …

Okullar ne zaman kapanıyor 2022? Yaz tatili başlangıç tarihi belli oldu

Okullar eylül ayından bu yana yüz yüze eğitime devam ederken, karneleri alarak 3 aylık tatile girecek. Yoğun sınav temposundan bunalan öğrenciler, “okullar ne zaman kapanacak” sorusunun cevabını sorguluyor. Okullar 17 Haziran tarihinde kapanıyor. Öğrenciler ile velilerin sabırsızlıkla beklediği yaz tatili için geri sayım başladı.

Yaz tatili planlarını netleştirmek isteyen öğrenci ve veliler okulların kapanma tarihi ne zaman diye araştırıyor. Karnelerini alacak öğrenciler yaz tatili sayesinde gelecek senelerdeki eğitim hayatı için değerlendirmeler yapabilir ve verilen ara ile dinlenme fırsatı da elde eder. Peki, yaz tatili ne zaman başlayacak? Karne günü ne zaman?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR 2022?

Okullar 17 Haziran tarihinde kapanacak. Karnelerini alan öğrenciler yaz tatiline girecek.

OKULDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU?

2021-2022 eğitim öğretim döneminde uzaktan eğitim seçeneği bulunmuyor. Eğitimler yüz yüze olacak şekilde başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Özer, sadece mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edileceğini belirtti.

“YÜZ YÜZE EĞİTİMLE BİTİRECEĞİZ”

Milli Eğitim Bakanı Özer, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği kentte, Ordu Valiliği’ni ziyaret etti. Çiçekle karşılanan Bakan Özer, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı.

Gazetecilere açıklama yapan Özer, yüz yüze eğitime devam edeceklerini söyledi. 434 derslikte yüz yüze eğitime ara verildiğini belirten Bakan Özer, “7 Şubat’ta başlamış olduğumuz 2021-2022 eğitim-öğretim yılında aynı kararlılıkla yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı ve kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, okullarımızda tüm önlemleri alarak inşallah bu dönemi yüz yüze eğitimle bitireceğiz.

“TOPLAM SAYININ BİNDE BİRİNİN ALTINDA”

Bugün itibarıyla 850 bin dersliğimizin sadece 434’ünde vaka nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdik. Yani şu anda bizim eğitim sistemimizde bulunan dersliklerin toplam sayısının binde birinin çok altında, ‘Omicron’ varyantı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmiş oldu.

İnşallah Sağlık Bakanlığı’nın önermiş olduğu önerilere harfiyen riayet ederek tüm okullarımızda nasıl birinci dönemde 5 ay hiçbir kesintiye uğramadan eğitime devam ettiysek inşallah bu dönem de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz. Ben bu süreçte öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. (DHA)