Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,2020

EURO

35,0069

ALTIN

2.504,53

BIST

10.643,58

Peş peşe kaybolan kuzenler hakkında korkunç iddia

İzmir’de 2.5 ay önce okula gitmek üzere evden ayrılan Buket Uslu’dan (16) haber alınamazken, iki gün önce de kuzeni Gözde Uslu (15) kayboldu. İki …

Peş peşe kaybolan kuzenler hakkında korkunç iddia

İzmir’de 2.5 ay önce okula gitmek üzere evden ayrılan Buket Uslu’dan (16) haber alınamazken, iki gün önce de kuzeni Gözde Uslu (15) kayboldu. İki genç kızın evlenme vaadiyle kaçırıldıklarını öne süren aile fertleri ile mahalle sakinleri jandarma karakolu önünde toplandı.

Dikili ilçesine bağlı Yaylayurt Mahallesi’nde oturan lise öğrencisi Buket Uslu, 8 Mart günü okula gitmek üzere evden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi.

Kızlarına telefonla da ulaşamayan aile, jandarma karakoluna kayıp başvurusunda bulundu. Ancak bugüne kadar genç kızdan haber alınamadı. Buket Uslu’dan gelecek müjdeli haberi bekleyen aile, bu kez kuzeni Gözde Uslu’nun kaybolmasıyla ikinci kez aynı acıyı yaşadı.

AİLELER KARAKOL ÖNÜNDE TOPLANDI

Geçen pazar günü saat 16.00 sıralarında evden çıkan lise öğrencisi Gözde Uslu da evine dönmeyince yakınları jandarma karakoluna şikayette bulundu. Aile ve mahalle sakinleri Buket ve Gözde’nin kaçırıldığını öne sürerek, gece geç saatlerde Çandarlı Jandarma Komutanlığı önünde toplandı.

Kayıp olan genç kızların yakınları ve mahalle sakinleri alkışlı protestoda bulunup, karakol önünde oturma eylemi yaptı. Gözde’nin annesi Seher Uslu ve daha önce kayıp olan Buket’in annesi Gülşah Uslu, sinir krizi geçirdi. Jandarma ekipleri kayıp olan kızların yakınlarını ve mahalleliyi sakinleştirmekte zorluk çekti.

GÖZÜ YAŞLI ANNELER KIZLARINI İSTEDİ

Kızı Gözde’nin paltosuna sarılan ve çocuğunun kaçırıldığını iddia eden Seher Uslu, “Bana evladımı verin, kızımı istiyorum. Yavrumu istiyorum. Ben onsuz yaşayamam” diyerek gözyaşı döktü. 8 Mart’ta kaybolan Buket’in annesi Gülşah Uslu ise, “Kaç ay geçti aradan, kızımı verin bana. Nerede verilen sözler nerede, şimdi de bu bacı yandı. Daha kaç anne yanacak” diye haykırdı.

EVLENME VAADİYLE GÖTÜRÜLDÜLER

Gözde’nin amcası Seyran Uslu ise “Buket’in nerede olduğunu ve yerini biliyoruz. Dün benim yeğenim de kayıp oldu. Yeri belli ve o da 16 yaşında. Alan kişiler de belli. Evlenme vaadiyle götürüyorlar çocukları. Kızımızı götürenlere ulaştık. ‘Kızınızı vermeyeceğiz, işi zora sürüyorsunuz’ gibi konuşmalarla karşılaştık” dedi. (DHA)