Adana FM
Adana FM

DOLAR

33,0372

EURO

35,9878

ALTIN

2.559,61

BIST

11.064,85

Sahurda limonlu su içilir mi? Her gün sahurda 1 bardak limonlu su içerseniz…

C vitamini deposu olan limon en faydalı besinlerden biridir. ramazan ayının gelmesiyle birlikte kilo almak istemeyen birçok kişi sahurda limonlu …

Sahurda limonlu su içilir mi? Her gün sahurda 1 bardak limonlu su içerseniz…

C vitamini deposu olan limon en faydalı besinlerden biridir. ramazan ayının gelmesiyle birlikte kilo almak istemeyen birçok kişi sahurda limonlu su içmenin etkilerini araştırmaya başladı. Peki sahurda limonlu su içilir mi? Her gün sahurda 1 bardak limonlu su içmek zayıflatır mı? İşte limonlu su içmek ile ilgili tüm merak edilenler…

Tansiyon hastaların olmazsa olmaz yiyeceklerinden bir olarak sayılan limon içerdiği c vitamini ve karbonhidrat bakımından vücut sağlığımızı koruyor. Aynı zamanda diyetisyenler tarafından en çok önerilen ve diyet listelerinin olmazsa olmaz yiyeceklerinin başında geliyor. Zengin bir içeriğe sahip bir besin olan limonlu su kalori alını azaltarak kilo verimini kolaylaştırıyor. Ramazan ayında uzun süre susuz kalan vücudun en öneli ihtiyacı sudur. Buna limon eklendiğiniz zaman daha çok faydalı hale getirebilirsiniz. İşte sahurda limonlu su içmenin faydaları….

LİMONLU SU ZAYIFLATIR MI?

Vücudun günlük alması gereken C vitamininin erkekte 1/5’ini; kadında ise 1/4’ünü karşılayabilen limon suyu yalnızca 11 kalori içerdiği için formunu korumak isteyen kadınların ilk tercihidir. İçerisindeki C vitamini vücuttaki hücrelerin yağı yakarak enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. Ayrıca yapılan çalışmalar, C vitamininin vücut direncini artırarak spor yaparken de daha güç yorulmanızı sağlar. 

SAHURDA LİMONLU SU İÇİLİR Mİ? 

  • Turunçgiller ailesinden sıklıkla ve severek kullanılan limon gerek vücuda faydaları gerek de diyete olan yararları anlamında günlük hayatımızdan eksik edilmemesi gereken besinlerden arasında yer alıyor.
  • Sindirime yardımcı olmasıyla bilinen ve diyetisyenler tarafından en çok önerilen limonlu su karışımını Ramazan ayında da sahurda tüketebilirsiniz. 
  • 1 su bardağı limonlu suyu Sahurda tükettiğiniz zaman vücutta zararlı maddelerin uzaklaşmasını sağlar aynı zamanda gün içerisinde acıkmadan rahatça oruç tutmanıza yardımcı olur. 

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN YAĞ YAKICI LİMONLU KÜR TARİFİ

MALZEMELER:

  • 15- 16 adet maydanoz
  • 1 adet limon
  • 1 bardak su

HAZIRLANIŞI:

Limon suyunu, klorsuz suyu ve maydanozları sapları ile beraber blenderdan geçirin.

Ortaya çıkan yeşil karışımı sabahları karnınıza doyurmadan 10-15 dakika kadar önce tüketin.

15 gün boyunca düzenli olarak uyguladıktan sonra 3-4 gün mola verip bir 15 gün daha uygulayın.