Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,8221

EURO

35,1421

ALTIN

2.449,46

BIST

10.771,36

Somon Dna tedavisi nedir

Yaşla birlikte cildimizin kolajen üretimi yavaşlar, elastikiyeti azalır, bunun sonucunda cilt yaşlanır. Dolayısıyla cildimiz eski parlaklığını ve …

Somon Dna tedavisi nedir

Yaşla birlikte cildimizin kolajen üretimi yavaşlar, elastikiyeti azalır, bunun sonucunda cilt yaşlanır. Dolayısıyla cildimiz eski parlaklığını ve nemini kaybeder. Ayrıca ciltteki yağ oranının azalmasıyla çatlaklar ve sarkmalar oluşur. Güneş lekeleri, lezyonlar cilt görünümünü bozar. Cilt, elastikiyetini kaybettiğinde kurur ve kırışıklıklar oluşur. Dolayısıyla bu durum cilt sağlığını ve görünüşünü olumsuz yönde etkiler. Yaş aldıkça vücudumuz için gerekli olan protein ve mineralleri net bir şekilde sentezleyemeyiz. Bu nedenle aynaya baktığımızda yaşlanmanın belirtilerini net bir şekilde görürüz. Cildin ihtiyacı olan bu maddeleri içeren temel tedavilerden biri de somon DNA’sıdır.

Somon DNA tedavisi nedir

Somon DNA tedavisi, cilt gençleştirmenin en doğal yöntemlerinden biridir. İnsan DNA’sına en yakın DNA’dır ve adından da anlaşılacağı üzere somondan elde edilir. Somon DNA’sı cildi yenileyerek gençleştirir ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Kırışıklıkları giderir ve yaş alma etkilerini önemli ölçüde azaltır.

Somon DNA’sının cilt için faydaları

– Cilt yüzeyini daha parlak hale getirir.

– Cildi güneşin zararlı güneş ışınlarına karşı korur ve yeni güneş lekelerinin oluşmasını engeller.

– Cildin nem oranını yükseltir.

– Çevresel etkenlerin sebep olduğu cilt kuruluğunu önler.

– Cildin yapısını güçlendirir ve sıkılaştırır.

– Kalıcı yumuşaklık verir.

Somon DNA’sı kaç seans uygulanır

Somon DNA tedavisi için seans aralıkları 1-2 hafta arasında değişebilir ve tek seans dahi ciddi şekilde yenilenme sağlar. Ancak tedavinin kalıcı olması için 3 seans almanızı tavsiye ederiz.

Somon DNA’sı kimlere uygulanamaz

Bazı sağlık durumları tedaviye engel teşkil etmektedir. Özellikle hamilelik ve emzirme döneminde bu işlemin yapılması önerilmez. Ayrıca; damar tıkanıklığı ve inme riski olan hastalar, diyabet hastaları, kan pıhtılaşma sorunu ve kalp hastalığı olan hastalar ve kanser hastaları Somon DNA’sı tedavisi için uygun aday değildir.

Somon DNA’sı hangi bölgelere uygulanabilir

Somon DNA, cildin nemlenmesi gereken her bölgeye uygulanabilse de genellikle alın, yüz, göz çevresi, boyun, eller ve dekolte bölgelerine uygulanır. Göz çevresine ışıltı verir ve kırışıklıkları önemli ölçüde gidererek yaşlanmanın etkisini ortadan kaldırır.

Somon DNA’sı nasıl uygulanır

İnce botoks iğneleri ile cilt altına uygulama yapılır. İşlem süresi yaklaşık 20-30 dakikadır. Etkisi aynı gün başlar ve ertesi günden itibaren cilt gençleşir, sıkılaşma görünür hale gelir.

Somon DNA tedavisi öncesi nelere dikkat edilmelidir

Somon DNA tedavisi kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde kızarıklık ve ödem oluşturabilir. Bu ilaçları kullanan kişilerin işlem öncesi bilgi vermesi önemlidir.

Somon DNA’sının etkileri nelerdir

Derideki kan akışını artıran somon DNA’sı bölgesel oksijeni ve yoğun miktarda su molekülü içerdiğinden ciltteki hyaluronik asit seviyesini arttırır. Kolajen ve elastin üretimini destekleyerek cildin elastikiyetini artırır. Sarkmanın başlangıcında olan derin kırışıklıkların ilerlemesini engeller ve tedavi eder. Akne izlerinin tedavisinde kullanılır. Güneş ışığından kaynaklanan cilt deformasyonlarını önler ve giderir, ayrıca sigara ve alkol kullanımından kaynaklanan protein eksikliğini gidererek cilde parlak, dinlenmiş ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Ergül Keskin