Adana FM
Adana FM

DOLAR

32,5600

EURO

35,0445

ALTIN

2.441,99

BIST

10.471,32

TFF’den transfer talimatında Ukrayna-Rusya değişikliği

FIFA’nın Ukrayna ve Rusya’daki yabancı futbolcularla ilgili aldığı karar, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yürürlüğe koyuldu. Profesyonel …

TFF’den transfer talimatında Ukrayna-Rusya değişikliği

FIFA’nın Ukrayna ve Rusya’daki yabancı futbolcularla ilgili aldığı karar, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yürürlüğe koyuldu. Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’na geçici 7. Madde eklendi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol ve Transfer Talimatı’nda yapılan değişilik ile Ukrayna ve Rusya’daki futbolcuların, 7 Nisan’a kadar Türkiye’deki takımlara transfer olabileceğini duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu’nun 22.03.2022 tarihli toplantısında, FIFA’nın Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle Ukrayna ve Rusya Futbol Federasyonlarına bağlı kulüplere tescilli futbolcu ve antrenörler hakkında aldığı karar uyarınca Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’na geçici 7. Madde eklenmesine karar verilmiştir” denildi.

TFF’den yapılan açıklama:

“TFF Yönetim Kurulu’nun 22.03.2022 tarihli toplantısında, FIFA’nın Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle Ukrayna ve Rusya Futbol Federasyonlarına bağlı kulüplere tescilli futbolcu ve antrenörler hakkında aldığı karar uyarınca Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’na geçici 7. Madde eklenmesine karar verilmiştir.”

GEÇİCİ MADDE 7

“1) FIFA’nın Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle Ukrayna ve Rusya Futbol Federasyonlarına tescilli futbolcu ve antrenörler hakkında aldığı karar ve yürürlüğe koyduğu FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın Ek-7’si uyarınca; TFF’nin ilgili talimat, düzenlemeleri ve lig statülerinde belirtilen yabancı uyruklu futbolcu kontenjanlarına uymak koşulu ile, yabancı futbolcu oynatılmasına izin verilen kulüpler;

a) Ukrayna Futbol Federasyonu’na bağlı kulüplere tescilli futbolcular ile Rusya Futbol Federasyonu’na bağlı kulüplere yabancı uyruklu statüde tescilli olan futbolculardan en fazla 2 tanesi ile 2021-2022 sezon sonuna kadar imzalayacakları sözleşmeleri
07.04.2022 (bu tarih dahil) tarihine kadar tescil ettirebilirler. Bu kapsamda yeni oyuncu tescil ettiren kulüplerin A Takım Listelerini bu futbolcular yönünden en geç 08.04.2022 tarihine kadar ve tescili takip eden ilk resmi müsabakalarından 24 saat önce revize etmeleri mümkündür.

b) Ukrayna Futbol Federasyonu’na bağlı kulüplere tescilli diğer futbolculardan (amatör, kadın ve futsal), en fazla 2 tanesini 2021-2022 sezon sonuna kadar geçerli olmak üzere 07.04.2022 tarihine kadar tescil ettirebilirler.

2) Ayrıca Süper Lig kulüpleri; TFF’nin ilgili talimat ve düzenlemelere uymak koşulu ile Ukrayna ve Rusya Futbol Federasyonuna bağlı kulüplerde yabancı uyruklu statüde tescilli olan ve sözleşmesi askıya alınan antrenörler ile 2021-2022 sezon sonuna kadar geçerli olmak üzere imzalayacakları sözleşmeleri tescil ettirilebilir.”