Adana FM
Adana FM

Türbe ziyareti dönüşü feci kaza: ölü ve yaralılar var

Türbe ziyareti dönüşü feci kaza: ölü ve yaralılar var
Reklam

İzmir’in Bergama ve Kınık ilçesinden İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki Hamza Baba Türbesi’ni ziyarete gelenleri taşıyan minibüs, dönüş yolunda uçuruma yuvarlandı. Araç burun üstü çakılırken, 2’si çocuk 8 kişi öldü, 11 kişi de yaralı,

İZMİR’İN BERGAMA VE KINIK İLÇESİNDEN İZMİR’İN KEMALPAŞA İLÇESİNDEKİ HAMZA BABA TÜRBESİ’Nİ ZİYARETE GELENLERİ TAŞIYAN MİNİBÜS, DÖNÜŞ YOLUNDA UÇURUMA YUVARLANDI. ARAÇ BURUN ÜSTÜ ÇAKILIRKEN, 2’Sİ ÇOCUK 6 KİŞİ ÖLDÜ, 11 KİŞİ DE YARALANDI. 
İzmir’in Bergama ve Kınık ilçesinden İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki Hamza Baba Türbesi’ni ziyarete gelenleri taşıyan minibüs, dönüş yolunda uçuruma yuvarlandı. Araç burun üstü çakılırken, 2’si çocuk 6 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı.

İZMİR’İN BERGAMA VE KINIK İLÇESİNDEN MANİSA’NIN TURGUTLU İLÇESİNDEKİ HAMZA BABA TÜRBESİNİ ZİYARETE GELENLERİ TAŞIYAN MİNİBÜS DÖNÜŞ YOLUNDA UÇURUMA YUVARLANDI. KAZADA ÖLÜ VE YARALILARIN OLDUĞU ÖĞRENİLDİ. 
İzmir’in Bergama ve Kınık ilçesinden Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki Hamza Baba Türbesini ziyarete gelenleri taşıyan minibüs dönüş yolunda uçuruma yuvarlandı. Kazada ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde Hamza Baba Türbesi’ni ziyaret edenleri taşıyan 35 L 1610 plakalı minibüs, İzmir’e dönüş yolunda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu uçuruma burun üstü çakıldı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine İzmir İtfaiyesi’nden iki kurtarma aracı, iki AKS aracı, dört de arazöz yönlendirildi.

Kazada 2’si çocuk 8 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Kemalpaşa ilçemiz Sarıçalı Mahallesi Hamzababa yolu üzerinde şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlanan araçta Kınıklı 6 hemşehrimiz vefat etmiş, 11 hemşehrimiz yaralanmıştır. Vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim” açıklamasında bulundu.

Öte yandan, aynı türbeyi ziyaret eden ancak farklı araca binen bazı vatandaşlar da olayı duymaları üzerine olay yerine geldi. Vatandaşlar, kaza geçiren kişilerle gün boyu birlikte olduklarını ve kendilerinden önce türbeden ayrıldıklarını belirtti.