Adana FM
Adana FM

DOLAR

16,1920

EURO

17,4658

ALTIN

965,28

BIST

2.438,84

Ukrayna’dan Türk vatandaşlarıyla ilgili açıklama

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk, Mariupol kentinde tahliye bekleyen 100 Türk vatandaşının olduğunu açıkladı. Rusya’nın kuşatması …

Ukrayna’dan Türk vatandaşlarıyla ilgili açıklama
Reklam

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk, Mariupol kentinde tahliye bekleyen 100 Türk vatandaşının olduğunu açıkladı.

Rusya’nın kuşatması altındaki Ukrayna’nın Mariupol’de 100 Türk vatandaşının tahliye beklediği bildirildi.

“TAHLİYE İÇİN SÖZ VERDİ”

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk yaptığı açıklamada, “Yunanistan vatandaşları bir şekilde tahliye edildi. Mart ayı başlarında tahliyeler daha mümkündü. Bir kısım Türk vatandaşı da tahliye edildi. Mariupol’de tahliye bekleyen yabancılar ve Ukraynalılar bizim için tahliye için aynıdır ve aynı imkanlara sahiptirler. Şimdi Mariupol’de tahliye bekleyen 100 Türk vatandaşı kaldı. Erdoğan Türk ve Ukrayna vatandaşlarının özellikle de çocukların ve kadınların tahliyesi için söz verdi” ifadelerini kullandı.

İNSANİ KORİDOR AÇILMIŞTI

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından 2 Nisan’da yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den talebi doğrultusunda Mariupol’daki sivillerin ve yabancı vatandaşların tahliyesinde tam yardım sağlanmasına karar verildiği bildirilerek, dün Moskova Mariupol’dan Berdyansk’a insani koridor açılacağı, hareket yolunda “sessizlik rejimine” sıkı bir şekilde uyulacağının garanti edildiği kaydedilmişti.