Adana FM
Adana FM

DOLAR

31,3634

EURO

34,0393

ALTIN

2.103,21

BIST

9.097,15

6 aylık peşin verip kiraladığı evin kapısını açınca şoke oldu

Şarkıcı Ebru Elver, İstanbul’da tuttuğu evin 6 aylık kirasını peşin ödedi. 30 bin lira ödeme yapan Elver, daireye gittiğinde kapıyı içeriden …

6 aylık peşin verip kiraladığı evin kapısını açınca şoke oldu

Şarkıcı Ebru Elver, İstanbul’da tuttuğu evin 6 aylık kirasını peşin ödedi. 30 bin lira ödeme yapan Elver, daireye gittiğinde kapıyı içeriden başkası açınca hayatının şokunu yaşadı.

Şarkıcı Ebru Elver oturduğu binadaki daireden taşınması gerektiğinden ev aramaya başladı. İddiaya göre bir emlak sitesinde Kadıköy Moda’da gördüğü evi tutmak için Akın Tan isimli kişi ile görüştü. Daha sonra evi kiralayan kişi ile birlikte taşınacağı evi görmeye gitti. Ebru Elver evi kiralayan kişiye 6 aylık kirasını peşin ödedi.

“KİRALADIĞIM EVDE BAŞKA BİRİSİ YAŞIYORMUŞ”

Ebru Elver, 10 gün sonra kiraladığı evini görmek için adrese gittiğinde hayatının şokunu yaşadı. Dairenin kapısını içerden bir başkası açtı ve “Burası benim evim” dedi. Elver bunun üzerine evi kiralayan kişiyi arasa da ulaşamadı. Sahte ev ilanıyla dolandırıldığını anlayan şarkıcı polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

“6 AYLIK KİRA ÜCRETİNİ PEŞİN VERDİM”

Emlak dolandırıcılığına maruz kaldığını söyleyen Ebru Elver yaşadıklarını şöyle anlattı:

– Talihsiz bir olay yaşadık. 15 gün sonra oturduğum evden çıkmam gerekiyor. Bu nedenle Moda’da bir ev tuttum. Aradım. Buluştuk bana evi gösterdi. Evin içinde bayağı bir tadilat durumu vardı ve o yüzden kirayı da düşürdük. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. Parayı aldı benden.

30 BİN LİRAYA YAKIN ÖDEME YAPTIM

– 10 gün sonra eve gitmeye karar verdim. Evde birinin olduğunu gördüm. “Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım” dedim. “Mümkün değil. Burası benim evim” dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Evi kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an. Enteresan bir şekilde arıyor, abla şu gün bugün yatıracağım diye. Oyalamak için muhtemelen arıyor.

ETİKETLER: