Adana FM
Adana FM

DOLAR

31,3634

EURO

34,0393

ALTIN

2.103,21

BIST

9.097,15

Sedef Kabaş davasında yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerinden dolayı tutuklandıktan sonra hakkında 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan gazeteci Sedef Kabaş …

Sedef Kabaş davasında yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerinden dolayı tutuklandıktan sonra hakkında 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan gazeteci Sedef Kabaş’ın tahliye talebini reddeden mahkeme, ilk duruşmanın 11 Mart’ta görülmesine karar verdi.

“Cumhurbaşkanına Hakaret” suçundan İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğince 22 Ocak’ta tutuklanan Sedef Kabaş hakkındaki soruşturma geçen hafta tamamlanmıştı.

’11 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR’

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosunca hazırlanan iddianamede, gazeteci Sedef Kabaş’ın katıldığı TV programında zincirleme şekilde “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla 7 yıla kadar hapsi istenirken, 14 Ocak tarihli programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yönelik sözleri nedeniyle de “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçlamasıyla toplam 4 yıl 8 aya kadar hapis talep edilmişti.

TAHLİYE YOK, İLK DURUŞMA 11 MART’TA

Kabaş’ın avukatı dün AİHM kararlarını mahkemeye sunarak müvekkilinin tutukluluk halinin kaldırılmasını talep etmişti.

Talebi değerlendiren İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi, Sedef Kabaş’ın tutukluluk haline devamına karar verdi. Mahkeme ilk duruşmanın 11 Mart’ta görülmesini kararlaştırdı.